24 квітня, 2024

ЛГБТІКА

It’s okay to be gay: ЛГБТКІ+ діти й підлітки в Україні та світі
Про те, хто такі ЛГБТКІ+ діти, з якими проблемами їм доводиться стикатися в Україні і світі та що можна зробити для покращення їхньої ситуації, розбиратимемося в цій статті.
Ольга Полякова про важливість фемінізму, волонтерство та допомогу ЛГБТ+ спільноті під час війни
Ольга Полякова — виконавча директорка Gender Stream, ЛГБТ+ активістка й феміністка. «Гендер в деталях» поговорив із нею про те, з чого почався її інтерес до гендерної тематики й активізму, та розпитав, як змінилася її діяльність після початку повномасштабного російського вторгнення.Ольга Полякова — виконавча директорка Gender Stream, ЛГБТ+ активістка й феміністка. «Гендер в деталях» поговорив із нею про те, з чого почався її інтерес до гендерної тематики й активізму, та розпитав, як змінилася її діяльність після початку повномасштабного російського вторгнення.
Дарина Дмитрієвська про те, як бути ЛГБТ+ дружньою лікар_кою та на що звернути увагу при пошуку дружнього лікар_я для себе
Дарина Дмитрієвська – сімейна лікарка та громадська активістка. Виступає за права ЛГБТ+спільноти. Працювала з темами трансгендерного переходу, брала участь у розробці інтерактивної карти ЛГБТ+френдлі лікар_ів, є активДарина Дмитрієвська — сімейна лікарка і громадська активістка. Виступає за права ЛГБТ+ спільноти. Працювала з темами трансгендерного переходу, брала участь у розробці інтерактивної карти ЛГБТ+ дружніх лікар_ів, активна союзниця ЛГБТ+ спільноти.ною союзницею ЛГБТ+спільноти.
Петро Жеруха про шлях від музиканта до військовослужбовця, про гомофобію в армії та про те, як зробити камінгаут перед по_братимами
Петро Жеруха — військовослужбовець сухопутних військ ЗСУ, автор петиції «За реєстровані партнерства для одностатевих і різностатевих пар, на підтримку законопроєкту № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”».
Олена Шевченко про ЛГБТ+ активізм і фемінізм в Україні до та під час повномасштабної війни
Олена Шевченко — українська громадська діячка і правозахисниця, феміністка, ЛГБТ+ активістка. У правозахисті вже близько двадцяти років. «Гендер в деталях» розпитав Олену про її життєвий шлях, становлення, ЛГБТ+ активізм і фемінізм, а також про перспективи розвитку руху за рівні права в Україні.
Системна дискримінація ЛГБТ+ людей в Україні: зріз 2023 року
Результати соціологічних досліджень фіксують певні позитивні тенденції у зміні ставлення населення України до ЛГБТ+ спільноти. Статистичні дані дозволяють стверджувати: толерантність до ЛГБТ+ людей зросла. А проте ЛГБТ+ спільнота в Україні досі зазнає непоодиноких проявів дискримінації на різних рівнях та законодавчих обмежень у реалізації прав. В умовах повномасштабної війни ці проблеми нікуди не зникли, а подекуди навіть загострилися й актуалізувалися.
Як в Україні і світі борються проти конверсійної терапії
Конверсійна терапія — низка практик, спрямованих на «зміну» сексуальної орієнтації та гендерної ідентичности в ЛГБТ людей. Сильний фізичний біль і страждання — наслідок конверсійної терапії і досвід, з яким живуть багато ЛГБТ+ людей, що підважує їхню гідність. Тому правозахисни_ці, асоціації психолог_ів, прогресивні політикині й інші союзники ЛГБТ+ людей по всьому світу об’єднуються з метою протидіяти використанню цієї практики та заборонити поширення такого «лікування» на законодавчому рівні. У статті описано приклади протидії заохоченню й використанню конверсійної терапії в країнах світу та наведено аналіз нормативно-правових актів, які регулюють це питання в Україні.
Краткая украинская лесбийская история 1990–2000 годов
Сейчас подрастает новое поколение квир-людей, у которых нет доступа к истории своего сообщества, поэтому они думают, что ее не существует, и они должны начинать все с нуля. Поэтому так важно документировать ЛГБТ-историю доинтернетных времен и времен форумов и чатов в ранних 2000-х. Архивы общения на тематических форумах уже почти потеряны. Большинство знаковых клубов закрыто, а «плешки» покинули улицы и парки украинских городов и перешли в онлайн. Так как знакомились и чем занимались лесбиянки до Евромайдана?
Быть лесбиянкой в Украине: обретая силу
«Быть лесбиянкой в Украине: обретая силу» – книга, предназначенная для девушек и женщин, находящихся в процессе осознания собственной гомосексуальности (англ. coming out), для их близкого окружения, а также для специалистов и широкого читательского круга.
Стисла українська лесбійська історія 1990–2000 років
Нині підростає нове покоління квір-людей, у яких немає доступу до історії своєї спільноти, тож вони думають, ніби її не існує і вони мусять починати все з нуля. Тому так важливо документувати ЛГБТ історію доінтернетної доби та часів форумів і чатів у ранніх 2000-х. Архіви спілкування на тематичних форумах уже майже втрачено. Більшість знакових клубів закрито, а «плєшки» покинули вулиці й парки українських міст і перейшли в онлайн. То як знайомилися і чим займалися лесбійки до Євромайдану?