28 березня, 2024

Автор(к)и

б
Володимир Бєглов

Голова правління Освітнього центру з прав людини у Львові. Співзасновник таких незалежних медіа, як онлайн-видання TheUkrainians.org та Radio SKOVORODA. Працював для радіо «Львівська хвиля», газети «Експрес», інших засобів масової комунікації. Дописує для ZAXID.NET, Гендер в деталях, MediaLab. Закінчив філософський факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Має сертифікат Української школи політичних студій. Учасник International Visitors Leadership Program у США. Автор поетичної збірки «FAITHBOOK» (2017).

Юлія Бєлікова

Викладає курси «Реклама та зв’язки з громадськістю», «Медіа-комунікації» у Харківському національному економічному університеті імені С.Кузнеця. Авторка більш ніж 65 наукових публікацій, у тому числі 3 монографій  та навчального посібника «Соціологія реклами», монографії «Гендерні бізнес-ідентичності та реклама». Експертка Індустріального гендерного комітету з реклами.

Кандидатка філософських наук, завідувачка кафедри філософії Українського католицького університету

Ольга Білоусенко

Медіааналітикиня, аналітикиня дезінформації, фахівчиня з гендерної дезінформації, екскерівниця Центру досліджень «Детектора медіа», голова дослідницького відділу Львівського медіафоруму. 

Джулі Біндел

Журналістка, письменниця, дослідниця, постійна авторка The Guardian, The New Statesman, The Sunday Telegraph, а також Standpoint. Активна учасниця кампанії за припинення насильства щодо жінок з 1979 року. Вона також є запрошеною дослідницею в Університеті Лінкольна, Великобританія. 

Олександра Бінерт

Студіювала інформатику в Києві, європейську етнологію та Public History в Берліні.Ініціаторка та координаторка декількох німецько-українських громадських ініціатив. Працює в сфері міжкультурного діалогу, зокрема, тренеркою з різноманіття та міжкультурної комунікації. Мандрівниця - об'їхала наодинці у 2017 році навколо світу. Сфери інтересів: empowerment, активізм, права людини, партисипація, студії кіно.

Ася Баздирєва

Ася Баздирєва, мистецтвознавиця, в минулому постійна авторка журналу ART UKRAINE та редакторка самвидаву IZIN фонду ІЗОЛЯЦІЯ.Платформа Культурних Ініціатив; віднедавна співпрацює з виданнями KORYDOR та ELLE. Наразі є стипендіаткою програми Fulbright в The City College of New York.

Мар’яна Байдак

К.і.н., наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України, членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії.

Альона Барановська

Феміністка, студентка-історикиня, продюсерка могилянського телебачення.

Джудіт Батлер

Американська філософиня та гендерна теоретикиня, чиї роботи суттєво вплинули на політичну філософію, етику, розділи фемінізму та теорію літератури. З 1993-го року викладає в Університеті Каліфорнії, де є професоркою кафедри порівняльного літературознавства та програми критичної теорії. Найвідомішими працями Батлер є «Гендерний клопіт: Фемінізм та підрив тожсамості» (українською вийшла в перекладі Марії Дмитрієвої) та «Тіла, які мають значення: дискурсивні межі сексу», які кидають виклик поняттю статі та пояснюють її теорію гендерної перформативності. В даний час ця теорія відіграє важливу роль у феміністській науці. Джудіт Батлер також активно підтримує рух ЛГБТКІ+.

Марія Бліндюк

Професійна задротка, культурна журналістка, авторка телеграм-каналу https://t.me/nerdgasm.

Марта Богачевська-Хом'як
Дослідниця жіночого руху, докторка філософії історичних наук в університетах США, громадська діячка й активістка українського жіночого руху в США.
Олеся Бондаренко

Магістр філософії та студій науки (Science Studies). Коло зацікавлень: історія та філософія науки та медицини.

Катерина Ботанова

Культурна критикиня, кураторка. Співкураторка і редакторка публікацій міждисциплінарного фестивалю CULTURESCAPES (Швейцарія). Авторка текстів у Eurozine, OpenDemocracy, Neue Zürcher Zeitung та численних українських медіа.

Валері Брайсон

Професорка політики Університету Хаддерсфілд, дослідниця в царині марксиського фемінізму.

Олена Брайченко

Засновниця науково-просвітницького проєкту їhakultura та видавництва гастрономічної літератури їzhak, кандидатка історичних наук, популяризаторка гастрономічних досліджень, авторка статей, книг та науково-популярних матеріалів, присвячених українській кухні. Ведуча авторської програми на Радіо Культура "У своїй тарілці".

Галина Брандт
Докторка філософських наук
Оксана Брюховецька
З 2009 року працює в Центрі візуальної культури. Її кураторські проекти — виставки «Дитинство uncensored» (2011), «Українське тіло» (2012), «Локаут» (2014), феміністичні проекти «Материнство» (2015), «Що в мені є від жінки?» (2015), "TEXTUS. Вишивка, текстиль, фемінізм" (2017). Авторка статей на теми мистецтва. Працює з темами тілесності, виключення в суспільстві, гендерних стереотипів у культурі, становища і ролі жінок.
Діана Булавіна

Випускниця факультету «Право»» Києво-Могилянської академії. Дослідниця тем, пов'язаних з темою міжнародного права та прав людини.

Наталія Бурмака

Поетеса, перекладачка, художниця, вивчає психологію. Коло зацікавлень і досліджень охоплює питання гендерної рівності, гендерних стереотипів, ролі жінок, протистояння домашньому насильству.

Марина Бутовська
Докторка історичних наук, професорка Російського гуманітарного університету
Наталія Бушовська

Захоплюється медициною, наукою, а також темами батьківства, дитинства і гендерної рівности.