8 грудня, 2019

Арт-резиденції «Херсон – Ужгород крізь феміністичну оптику»

17 серпня 2018
Поширити в Telegram
1324

Арт-резиденції «Херсон – Ужгород крізь феміністичну оптику»

До участі запрошуються жінки та транс/квір люди, що поділяють феміністичні погляди та мешкають у Західному та Південно-Східному регіонах України. Організатор_ки не обмежують можливостей для участі представниць різних видів та напрямків мистецтва.
Публічний простір українських населених пунктів виразно гендерно маркований: вулиці носять назви насамперед чоловіків, а сам простір не зручний для використання жінками та квір-людьми (неосвітлені вулиці та переходи, відсутність пандусів для матерів з колясками). Те ж стосується і публічного часу: офіційна історія України - це історія чоловіків. Але розвиток суспільства вимагає інакшого, мультивимірного простору та часу. Цей проект має на меті заохотити переприсвоєння публічного простору Херсона та Ужгорода шляхом критичних мистецьких інтервенцій, які означають присутність жінок та ЛГБТ+ у цьому просторі.
Херсон та Ужгород - це невеликі міста, які тем не менш є обласними центрами. Вони віддалені один від одного географічно, але фактично не мають прямого транспортного сполучення. 
Херсон - російськомовне місто, Ужгород - місто, де українська мова зазнала впливу угорської. 
В Ужгороді цього та минулого року відбулись жорстокі напади на учасниць феміністичних акцій до 8-го березня. В цьому році - є постраждалі. 
В Херсоні протягом останніх двох років феміністичні та ЛГБТ-акції проходили найбільш успішно під охороною поліції. 

Учасницям резиденцій буде запропоновано дослідити реакції міського середовища на “ін’єкції фемінізму”, спробувати побачити витоки та причини цих реакцій, через взаємодію з місцевими фем-та арт-спільнотами.

Резиденції відбуватимуться протягом місяця з середини вересня до середини жовтня. Відібрані участниці з західного регіону братимуть участь у резиденції в Херсоні, в той час як мисткині з Південно-Східного регіону матимуть змогу відправитись до Ужгороду.

Організаторки беруть на себе витрати на проїзд та проживання учасниць під час артрезиденцій, забезпечення їх матеріалами для втілення творчих задумів. Крім того, відібрані учасниці отримають стипендію.

17 серпня 2018
Поширити в Telegram
1324
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою