20 травня, 2024

Що руйнує сім'ї українців

20 травня 2018
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

Навіть не хочу слухати всю цю маячню про захист традиційних цінностей з метою збереження українських сімей, якою прикривають гомофобію у нашому суспільстві. Агресію до людини через її сексуальну орієнтацію, яка не боїться про це відверто заявити - виправдовують благородною місією по збереженні української нації.


Проте, що ж насправді руйнує сім'ї українців, мій суб'єктивний погляд:


1. Заробітчанство, яке доволі поширене на теренах України є доволі потужним фактором, що руйнує українські сім'ї. Сама виросла у сім'ї де у 90-х рр батьки змушені були виїжджати за кордон, щоб вижити у складних економічних умовах. Тривала розлука сильно відчужувала членів сім'ї одне від одного, через що часто виникали непорозуміння. Чоловік, дружина і дитина починали жити окремим життям. Власне, це спостерігала й у інших сім'ях, на яких вплинуло заробітчанство. Заробіток за кордоном вирішував матеріальні проблеми, проте поглиблював проблеми у стосунках. Доволі розповсюдженою є ситуація, коли жінка виїхала на заробітки до Італії й залишила вдома чоловіка й дітей. Діти, як правило, не цінують того матеріального достатку, бо не усвідомлюють гіркоти тієї заробітчанської копійки. Чоловік ж починає шукати собі іншу жінку/нок. Дуже часто це призводить до розлучення.


2. Алкоголізм - це ще один потужний фактор, який руйнує сім'ї українців. Неодноразово доводилось спостерігати, як жінка подавала на розлучення через те, що чоловік пиячить. Для таких сімей дуже характерне фізичне насильство, адже п'яний чолов'яга не рідко може братись кулаками "виховувати" дружину й дітей. Пригадую випадок, що трапився по сусідству. Чоловік, який систематично вживав спиртне, прийшов п'яним та в черговий раз вчинив скандал у себе вдома. Спочатку почав все трощити, а згодом взявся гамселити табуреткою дружину й зламав їй ребра. Після цього жінка подала на розлучення й покинула чоловіка. Власне, не кращим є життя з людиною, яка вживає наркотики. Як й з пияком, життя з наркоманом перетворюється на суцільне пекло.


3. Безгрошів'я і відсутність житла особливо негативно впливають на ще зовсім молоді сім'ї українців й здатні їх зруйнувати. Всі ці шоколядно-зефірні мурликання швидко розбивають об побутові проблеми, як тільки пара одружилась. Де ж взяти грошей, щоб придбати чи оплатити оренду житла - стає чи не головним питанням у молодого подружжя. Відсутність власного житла змушує молодят часто проживати разом з родичами, що дає можливість останнім активно втручатись у стосунки молодої пари. Далеко не кожна пара може пройти випробування матеріально-фінансовими проблемами, які наповнюють життя суворою буденністю. Дуже часто саме через постійний брак коштів на необхідне провокує на конфлікти у сім'ї, що може призвести до розлучення.


4. Подружні зради - фактор, що неабияк сприяє рівню зростання кількості розлучень по всій земній кулі. Причин цьому явищу є безліч і характерно для обидвох статей. Знаю сім'ї, які через через це проходили й людей, які змогли пробачити. Проте мені відомі й протилежні випадки, коли "походеньки на ліво" когось із партнерів наскільки псували стосунки у сім'ї, що це призводило до розлучення. Власне, на мій погляд, перелічені вище фактори, що руйнують сім'ї українців є найпоширенішими й часто можуть поєднуватись між собою.


Тому не слід гомофобію у нашому суспільстві прикривати якоюсь примарною місією по врятуванні нації від гомосексуалів, бо насправді у значній кількості розлучень в Україні криються зовсім інші причини.