17 червня, 2024

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.

Усі сексисти в купі: розбираємо випадки сексистських висловлювань за 2023 рік
Уже кілька років експертний ресурс Гендер в деталях реагує на обурливі сексистські висловлювання й дії в постійній рубриці #сексизм_патруль. Ми бачимо зміни в суспільстві, але досі вважаємо, що інститут репутації щодо сексист_ів не працює. Тому торік ми запустили антипремію «Сексист року», і цьогоріч хочемо її продовжити. Тут ми зібрали найяскравіші прикладу сексизму і об’єктивації жінок 2023 року. Знайомтеся з прикладами, щоб незабаром проголосувати за «переможця».
У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?
Narratives in Ukrainian politics about the LGBT+ community
Generally, the political parties that made up the 9th convocation of the Verkhovna Rada of Ukraine declaratively share these liberal democratic values. However, some of them might hold varying positions and put forward legislative initiatives that do not match the declared values, and do not prioritize the protection and promotion of the rights of the LGBT+ community.
Чим допомагає Україні участь ЛГБТ+ спільноти в закордонних прайдах?
Пацифізм, комунізм, ЛГБТ+ рух — як вони переплетені? Чому участь українських ЛГБТ+ людей у закордонних прайдах важлива?
It’s okay to be gay: ЛГБТКІ+ діти й підлітки в Україні та світі
Про те, хто такі ЛГБТКІ+ діти, з якими проблемами їм доводиться стикатися в Україні і світі та що можна зробити для покращення їхньої ситуації, розбиратимемося в цій статті.
How the war has affected the lives of transgender people in Ukraine.
Ольга Полякова про важливість фемінізму, волонтерство та допомогу ЛГБТ+ спільноті під час війни
Ольга Полякова — виконавча директорка Gender Stream, ЛГБТ+ активістка й феміністка. «Гендер в деталях» поговорив із нею про те, з чого почався її інтерес до гендерної тематики й активізму, та розпитав, як змінилася її діяльність після початку повномасштабного російського вторгнення.Ольга Полякова — виконавча директорка Gender Stream, ЛГБТ+ активістка й феміністка. «Гендер в деталях» поговорив із нею про те, з чого почався її інтерес до гендерної тематики й активізму, та розпитав, як змінилася її діяльність після початку повномасштабного російського вторгнення.
Трансгендерні люди в Україні під час повномасштабної війни
Як війна вплинула на життя трансгендерних людей в Україні.
«ЛГБТ+ люди — нормальні»: як змінилася риторика щодо життя ЛГБТ+ людей в Україні в умовах повномасштабної війни
Аналіз українських медіа за 2023 рік показує зміну риторики щодо ЛГБТ+ спільноти під час повномасштабної війни.
Олена Шевченко про ЛГБТ+ активізм і фемінізм в Україні до та під час повномасштабної війни
Олена Шевченко — українська громадська діячка і правозахисниця, феміністка, ЛГБТ+ активістка. У правозахисті вже близько двадцяти років. «Гендер в деталях» розпитав Олену про її життєвий шлях, становлення, ЛГБТ+ активізм і фемінізм, а також про перспективи розвитку руху за рівні права в Україні.

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.