19 березня, 2024

Мова і література

Уривок із книги «Половина жовтого сонця» Чімаманди Нґозі Адічі
Половина жовтого сонця в центрі червоно-чорно-зеленого прапора символізує славне майбутнє Біафри — молодої держави на південному сході Нігерії, яка виборювала незалежність наприкінці 1960-х.
«Вибір лікаря». Фрагмент із книжки «Матера вам не наймичка, або Чому діти це — прекрасно...» Каті Бльостки
Ця книжка про реальне, живе, неідеальне материнство. Про матеру, яка через призму гумору та самоіронії, використовуючи легку дозу елегантних матюків, намагається день перестоять і ніч передержатись. Від тесту на вагітність до баталій у садочку. Про перші купання, зуби, соплі й незручні запитання. 
«Чи можна дівчатам-підліткам користуватися тампонами?». Фрагмент із книжки «Без маячні про перші місячні» Юлія Ярмоленко
Як зрозуміти, що скоро почнуться місячні, яку білизну обрати й чим користуватися – прокладками, тампонами чи, може, чашами? Як сказати про це мамі та як говорити про менструацію з татом? Навіщо менструація взагалі потрібна і чи справді буде боляче?
Уривок із книги «Невже доросла: книжка для дівчат, які вже (майже) виросли»
Ця книжка про саме той незручний момент, коли виявляється, що дорослі — це ми. І йдеться не завжди про вік, адже усвідомити це можна й, наприклад, перед лицем екстремальних подій: як-от миттєво подорослішали чимало жінок, чоловіків і навіть дітей 24 лютого 2022 року.
Уривок із книги «Чому він це робить? Про що думають лихі та деспотичні чоловіки»
Ланді Бенкрофт понад двадцять п’ять років займається проблемою насильства, психологічних травм і відновлення. Бенкрофт розв’язав язика тисячі аб’юзерів. Багато працював як експерт із питань опіки, дослідник жорстокого поводження з дітьми, читав публічні лекції в США та за кордоном».
Без стереотипів: 10 принципів безбар’єрної мови
Говорити так, щоб не множити стереотипи, складно. Часто вони так глибоко закорінені в нас, що ми транслюємо свої упередження несвідомо, навіть не здогадуючись про це. Проте є така мова, яка дозволяє висловлювати думки без стереотипів і упереджень.
Уривок із збірки чоловічих історій «Про що він мовчить»
Збірка “Про що він мовчить” — це особисті історії, які руйнують стереотипи, показують очікування від чоловіків з боку суспільства і розвінчують міф про “справжнього чоловіка”. 
Уривок з книги «У гармонії з тілом. Про менструацію та дорослішання»
Одного дня це трапляється. Раптом почуваєшся зовсім розгубленою. У твоєму житті з’явилася вона — менструація. Здається, ти вже десь чула про цей особливий процес жіночого організму. Але детально розпитати в мами соромилася, гугл видав купу неперевірених фактів, а подружки й самі трохи ошелешені інакшістю своїх тіл. Добре, що відповіді на головні запитання про дорослішання є в цій книжці. Вона пояснить тобі все, що варто знати про зміни в організмі. І те, як прийняти їх, бути впевненою, добре почуватися та жити в гармонії з тілом. Найважливіша книжка для тих, хто тільки починає дорослішати, і тих, хто має справу з місячними вже декілька років.
Уривок з книги «Мелоді Бітті. Долаємо співзалежність: як припинити контролювати інших і почати дбати про себе»
«Маєте проблеми із самооцінкою, знижений емоційний фон, понад усе боїтеся самотності? Почуваєтеся великими хрещеними матерями та батьками цього світу й задовольняєте, а чи й передбачаєте потреби інших, ігноруючи власні? Ваш діагноз — співзалежність.
Уривок з книги Ольги Карі «Хрестик, або Дуже кривава книжка»
Скільки книжок про менструацію ви читали? Мабуть, небагато. Ця тема й досі оповита таємницями, цензурою й густим червоним соромом. «Гості з Червонограда», «ці дні», «червоний день календаря» — лише деякі з кодових слів на позначення цього природного процесу для жіночого організму, і навіть їх у нас не заведено вимовляти вголос. «Хрестик, або Дуже кривава книжка» — насправді не так про менструацію, як про правду. Правду про найінтимніший досвід, що об'єднує цілі покоління знайомих і незнайомих жінок невидимою червоною ниткою.