4 липня, 2022

Впливові: світ

Чого б не досягали жінки, вони часто зникають зі сторінок підручників через сексистські упередження тих, хто пишуть історію. Ми згадаємо жінок, які будь-коли жили на планеті Земля та керували своїми спільнотами (селищними радами чи величезними імперіями), які воювали та урядували, плели інтриги та формували коаліції. Якщо побутує думка, що «політика — не жіноча справа», настав час згадати всіх жінок, які нею займалися і займаються! Про тих, хто є справжніми рольовими моделями жіночого лідерства, а також про їхні пригоди розповідають наші стажерки Анна Вахнянин, Ілона Середа, Олександра Козлова, Вікторія Видиборець.

Прийняла українську ідентичність та не зреклася її
«Душа українського шістдесятництва».
Очільниця ЗУНР
«Незламна жінка з палким серцем українським серцем».
Особисте і політичне
«Визволителька визволителя».
Китайська емансипантка
«Борчиня, а не мучениця».
Дочка національного героя чи ув'язнена сумління?
«Ніколи не дозволяйте своїм страхам зупиняти вас перед тим, що ви робите, якщо ви знаєте, що це правильно», — Аун Сан Су Чжі.
Королева Емма
«Ми надамо допомогу кожному і це стосується будь-якої вашої потреби. Наголошую, що особливо серйозні справи тепер будуть вирішуватися новою гавайською лікарнею, де вся їжа та лікування безкоштовні», — королева Емма.
Королева Сілли
«Завойовувала королівства та серця».
Війна її величності
«Якщо ви, чоловіки Ашанті, не підете вперед, то це зробимо за вас ми. Ми, жінки, зробимо це. Я покличу наших жінок. Ми будемо боротися з білими чоловіками. Ми будемо стояти на полі бою до останнього», — Яаа Асантева
Правила Стародавнім Єгиптом 22 роки
«Найшанованіша і найгарніша».
Суфражистка, про яку сьогодні знімають кіно
«Ми тут не тому, що є порушниками закону; ми тут для того щоби стати його творцями».