22 серпня, 2019

Впливові: світ

Чого б не досягали жінки, вони часто зникають зі сторінок підручників через сексистські упередження тих, хто пишуть історію. Ми згадаємо жінок, які будь-коли жили на планеті Земля та керували своїми спільнотами (селищними радами чи величезними імперіями), які воювали та урядували, плели інтриги та формували коаліції. Якщо побутує думка, що «політика — не жіноча справа», настав час згадати всіх жінок, які нею займалися і займаються! Про тих, хто є справжніми рольовими моделями жіночого лідерства, а також про їхні пригоди розповідають наші стажерки Анна Вахнянин, Ілона Середа, Олександра Козлова, Вікторія Видиборець.

«Чорна королева»
«Життя навчило її вдаватись до радикальних методів».
Емансипація та кохання жінки-трудівниці
«Валькірія революції».
Легендарна правителька Японії
«Після смерті чоловіка-імператора вагітною пішла в похід проти корейської держави Сілла; правила Японією 69 років (з 201 до 269 року): була регенткою при сині Одзіні».
Жінка, що пішла наперекір своєму походженню
«Поняттям релігії не можна виправдати багаття, поняттям Батьківщини - масові вбивства людей, а наука не дає права мучити тварин».
Агітація заради революції
«Видавала газети та керувала військами».
Хімія для дівчаток! І влада також!
«У нас багато роботи: ми маємо викорінити всі гендерні упередження, починаючи з раннього віку, вселити у кожну дівчинку впевненість у власних силах. Сказати їй, що вона може досягти того ж, що і її брат, якщо не більше».
Авторка «Декларації прав жінки і громадянки»
«Якщо жінка гідна зійти на ешафот, то вона гідна увійти і до парламенту».
Від невільниці до «сірого кардинала»
«Керувала імперією».
SHEro або чи може жінка бути президенткою Сомалі
«Відкрила клініки з охорони здоров’я материнства в Сомалі, створила відділення профілактики ВІЛ та організувала навчання медичних працівників для ООН у Фіджі та Ліберії»
Войовнича княгиня з Джхансі
«Одна з провідних діячок індійського повстання 1857 року, стала символом опору проти британських колоніалістів»