- Тема сезону
- Спецрубрики
- Бібліотека
- Спільнота
- Мультимедіа
- Новини
- Про нас
Народилася ще в радянській Україні. Вчилася у Львові, багато подорожувала. Наразі живу в Канаді, працюю для різних видань у різних країнах.
Master of Sociology (Lund University) and Master of Gender Studies (Taras Shevchenko National University of Ukraine) Academic interests: Labor market regulation, cross-cultural relations, queer-theory and sustainability.
Культуртрегерка, поетка. (Дистанційна) учасниця організації «Феміністична майстерня». Засновниця й учасниця урбаністичної ініціативи Roșa Collective (2014–2016). Міська дослідниця-аматорка. Авторка публікацій про культуру на інтернет-ресурсах Lb.ua, Zaxid.net, Korydor та ін.
Фольклористка й письменниця, кандидатка історичних наук. Пише і видає книжки.
Координаторка трансгендерного напряму ГО «Інсайт», експертка з питань трансгендерности, правозахисниця, феміністка. Авторка і співавторка низки матеріалів, переважно з тематики трансгендерности і прав людини.
Модель, мандрівниця. Закінчила Києво-Могилянську академію. Співпрацює з митцями в різних країнах Європи. Займається архітектурною фотографією та пише.
Радянська та білоруська російськомовна письменниця та публіцистка. Лауреатка багатьох міжнародних літературних премій. Лауреатка Нобелівської премії з літератури за 2015 рік. Німецьке видання «Німецька Хвиля» назвало її «блискучою майстеркою художньо-документальної прози».
Голова правління Освітнього центру з прав людини у Львові. Співзасновник таких незалежних медіа, як онлайн-видання TheUkrainians.org та Radio SKOVORODA. Працював для радіо «Львівська хвиля», газети «Експрес», інших засобів масової комунікації. Дописує для ZAXID.NET, Гендер в деталях, MediaLab. Закінчив філософський факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Має сертифікат Української школи політичних студій. Учасник International Visitors Leadership Program у США. Автор поетичної збірки «FAITHBOOK» (2017).
Викладає курси «Реклама та зв’язки з громадськістю», «Медіа-комунікації» у Харківському національному економічному університеті імені С.Кузнеця. Авторка більш ніж 65 наукових публікацій, у тому числі 3 монографій та навчального посібника «Соціологія реклами», монографії «Гендерні бізнес-ідентичності та реклама». Експертка Індустріального гендерного комітету з реклами.
Кандидатка філософських наук, завідувачка кафедри філософії Українського католицького університету
Журналістка, письменниця, дослідниця, постійна авторка The Guardian, The New Statesman, The Sunday Telegraph, а також Standpoint. Активна учасниця кампанії за припинення насильства щодо жінок з 1979 року. Вона також є запрошеною дослідницею в Університеті Лінкольна, Великобританія.
Студіювала інформатику в Києві, європейську етнологію та Public History в Берліні.Ініціаторка та координаторка декількох німецько-українських громадських ініціатив. Працює в сфері міжкультурного діалогу, зокрема, тренеркою з різноманіття та міжкультурної комунікації. Мандрівниця - об'їхала наодинці у 2017 році навколо світу. Сфери інтересів: empowerment, активізм, права людини, партисипація, студії кіно.
Ася Баздирєва, мистецтвознавиця, в минулому постійна авторка журналу ART UKRAINE та редакторка самвидаву IZIN фонду ІЗОЛЯЦІЯ.Платформа Культурних Ініціатив; віднедавна співпрацює з виданнями KORYDOR та ELLE. Наразі є стипендіаткою програми Fulbright в The City College of New York.
Кандидатка історичних наук, асистентка кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка. Членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії.
Феміністка, студентка-історикиня, продюсерка могилянського телебачення.
Американська філософиня та гендерна теоретикиня, чиї роботи суттєво вплинули на політичну філософію, етику, розділи фемінізму та теорію літератури. З 1993-го року викладає в Університеті Каліфорнії, де є професоркою кафедри порівняльного літературознавства та програми критичної теорії. Найвідомішими працями Батлер є «Гендерний клопіт: Фемінізм та підрив тожсамості» (українською вийшла в перекладі Марії Дмитрієвої) та «Тіла, які мають значення: дискурсивні межі сексу», які кидають виклик поняттю статі та пояснюють її теорію гендерної перформативності. В даний час ця теорія відіграє важливу роль у феміністській науці. Джудіт Батлер також активно підтримує рух ЛГБТКІ+.
Професійна задротка, культурна журналістка, авторка телеграм-каналу https://t.me/nerdgasm.
Магістр філософії та студій науки (Science Studies). Коло зацікавлень: історія та філософія науки та медицини.
Культурна критикиня, кураторка. Співкураторка і редакторка публікацій міждисциплінарного фестивалю CULTURESCAPES (Швейцарія). Авторка текстів у Eurozine, OpenDemocracy, Neue Zürcher Zeitung та численних українських медіа.
Професорка політики Університету Хаддерсфілд, дослідниця в царині марксиського фемінізму.
Поетеса, перекладачка, художниця, вивчає психологію. Коло зацікавлень і досліджень охоплює питання гендерної рівності, гендерних стереотипів, ролі жінок, протистояння домашньому насильству.
Менеджерка тренінгових і гендерних програм Сільськогосподарської консультаційної служби; підрозділ Кооперативна Академія.
Юристка Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», перекладачка, офіцерка запасу, правозахисниця.
Студентка магістерської програми історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, активістка. Наукові зацікавлення: інститут перших леді США, роль жінки на політичній арені у історичній ретроспективі.
Дослідниця, доцентка, кандидатка педагогічних наук, авторка статей про гендерну рівність.
PhD, доцентка кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, де викладає, зокрема, курси «Гендерний дискурс у всесвітній історії» для магістрів, «Гендерний аспект у наукових дослідженнях» для аспірантів. Членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії.
Британська акторка, модель і активістка. Відома як виконавиця ролі Герміони Ґрейнджер у фільмах про Гаррі Поттера. Ліберальна феміністка, активна у просвітницьких кампаніях. У 2014 році стала посланницею доброї волі ООН, започаткувавши кампанію HeForShe («Він за Неї»), мета якої — залучити більше чоловіків до руху за гендерну рівність.
Лесбійка, феміністка, українка. Вища освіта за фахом програмування, власна веб-студія, активна життєва позиція. Коло інтересів: розробка сайтів, SEO, реклама, маркетинг/аналітика, створення і просування чат-ботів та каналів у Телеграм, спорт, відеомонтаж, відеоігри. Улюблені заняття — думати, генерувати ідеї, отримувати нові навички та знання.
Кандидатка філологічних наук, літературознавиця. Гендерна активістка, тренерка, консультантка. Працює з питаннями гендерного аналізу літератури, гендерної чутливості медіа, гендерної рівності. Авторка поетичних збірок, посібників та літературознавчого дослідження „Сердечний рай”. Гендерні аспекти художнього світу Тараса Шевченка”.
Співавторка проекту «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі», наукова співробітниця Музею книги і друкарства, викладачка в альтернативній школі, авторка статей про книги і літературу.
27-го листопада у Львові відбувся вечірній марш “Поверни собі ніч”, який мав на меті актуалізувати проблему небезпеки у місті для жінок та дівчат в темний час доби. Акцію організували активістки ГО «Феміністична майстерня», Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем” та Центру “Жіночі перспективи”. До події долучилось 30-40 учасниць.
Цього тижня безліч цікавих подій у Запоріжжі, Херсоні, Львові. Конференції, кіно-покази, зустрічі! Не пропустіть!
У столиці Кенії завершився глобальний саміт з питань народонаселення і розвитку ICPD25, на якому 170 країн взяли на себе сміливі зобов'язання щодо перетворення світу шляхом припинення материнської смертності, незадоволеної потреби в плануванні сім'ї та насильства стосовно жінок та шкідливих практик щодо жінок та дівчат до 2030 року.
Цього тижня дискусії, кінопокази, презентації у Києві, Львові та Івано-Франківську!
Допис Уляни Супрун про «віктимний наратив», у якому вона порушила питання харасменту й насильства щодо жінок, при цьому закликаючи самих жінок «не бути жертвами» і навчитися прийомам самооборони, викликав цілу хвилю обговорень й обурення.
21 листопада, 16:00 - 18:00, Creative Women Space
CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» за підтримки компанії SAP оголошують відкриття нової менторської програми #ДівчатаSTEM 2019-2020 рр. для дівчат 14-24 років.
Нещодавно я побувала на лекції “Хто ти, Жінко з моїх досліджень” і запам’ятала не так історії жінок, які боролися за свої права та незалежність України, (да пробачить мене лекторка), як запитання одного відвідувача після виступу. Воно прозвучало приблизно так: “Ці жінки-актив ...
Почнемо з припущення, що кожна людина з ліберальними чи помірковано консервативними поглядами на світ і місце людини в ньому готова визнати, підтримати і навіть відстоювати будь-які людські права, крім права на вбивство та насилля. І це видається цілком природнім. Оскільки цивілізована людина припус ...
Аналізуючи хронологію розвитку науки ми можемо побачити, що безліч історичних жіночих постатей стикалось з тим, що результати їхньої праці, їхні наукові надбання не знаходили підтримки від наукової спільноти через те, що винахідниці були жінками, а значить і (начебто) нічого путнього не могли зробит ...
Про агресію феміністок ходять легенди. Всі ж знають, як страшно чоловікові поночі добиратися додому — а раптом натрапить на страшну волохату феміністку, яка в переході, спльовуючи, підійде й задасть одвічне питання: “Гендерна рівність є? А якщо знайду?” Але давайте серйозно. В я ...
3 тижні – рівно стільки я прожила в Індії, у звичайній індійські родині за індуїстськими звичаями та традиціями. І повернулась я повна натхнення висвітлити сучасний спосіб життя індійських жінок. Цей текст присвячений саме цьому. Ролі жінки у сучасному індійському суспільстві. За його основу ...
Вітаю захисників і захисниць України! Не лише тих, хто воює зі зброєю – але і всіх тих, хто воює з корупцією, цинізмом та пропагандою, хто винаходить, залучає інвестиції, та представляє Україну в світі. Адже в гібридній війні найважливіший фронт – інформаційний та дипломатичний. З жахо ...
В будинку, в котрому я виросла, проживала дівчина, котра ще в юному віці почала займатись проституцією. Увагу завжди привертав макіяж, котрий додав їй кілька років. Іноді здавалось, що вона навмисно прагне виглядати старшою за своїх однолітків. Одягалась дівчина без жодного натяку на своє заняття. ...
Нещодавно прочитала книгу Джеффрі Євгенідіса "Сере́дня стать" (англ. Middlesex) — роман американського письменника грецького походження , виданий 2002 року. В Україні її переклали та опублікували у 2018 (Видавництво старого лева). За цю книжку, що швидко стала бестселером, 2003 року ...