16 квітня, 2024

Про авторку

Інна Ірискіна
Інна Ірискіна
громадська активістка

Координаторка трансгендерного напряму ГО «Інсайт», експертка з питань трансгендерности, правозахисниця, феміністка. Авторка і співавторка низки матеріалів, переважно з тематики трансгендерности і прав людини.

Всі статті
Аналітична записка. Становище ЛГБТ+ людей в Україні під час війни
Коли війна російської федерації проти України набула повномасштабного характеру, в Україні практично не лишилося людини, яку б вона не зачепила прямо чи непрямо. Це стосується й ЛГБТ+Абревіатура: лесбійки, геї, бісексуальні, трансгендерні, інтерсекс, квір-люди та інші. людей, представлених у будь-яких прошарках українського суспільства.
Не кінець історії: що не так із західним поглядом на українську ЛГБТ+ спільноту під час війни
Український ЛГБТ+ рух має не лише проблеми, а й досягнення. На прикладі досвіду трансгендерних людей активістка Інна Ірискіна пояснює, чому меншини в Україні мають власну суб’єктність і агентність та як чутливість до їхнього досвіду може спонукати колективний Захід переглянути своє ставлення до України.
Жіночий сепаратизм і трансгендерні люди
Згадаймо історію Мічиганського жіночого музичного фестивалю для жінок, народжених жінками, як особливо показову й повчальну. Події, пов’язані з цим фестивалем, зіграли не останню роль у загостренні конфлікту між трансексклюзивними феміністками і трансгендерними активістками та посприяли виведенню його з площини теоретичних дебатів на рівень практичного протистояння.
Трансгендерні люди в лікарняних палатах: чому не виникає суперечок
У країнах Заходу змішані лікарняні палати поширилися задовго до суперечок про трансгендерність, тому ця тема майже не порушується в публічних дебатах. Та це не означає, що насправді все добре. У США до 27 % транслюдей отримували відмову в наданні медичної допомоги, а 70 % стикалися з дискримінацією або іншими проблемами у сфері охорони здоров’я. У Пакистані трансактивістка померла, поки лікарі вирішували, у яке відділення її покласти.
Трансгендерні люди у притулках для постраждалих від насильства та бездомних осіб
Чи виникають загрози безпеці цисгендерних жінок у притулках (як ті, що траплялися у в’язницях) від транслюдей? Окремі такі інциденти зафіксовано. З іншого боку, трансгендерні чоловіки й жінки часто взагалі не отримують допомоги через трансексклюзивну політику притулків. Чи є вихід із цієї ситуації, які можливі рішення й позитивні приклади вже знайдено?