21 квітня, 2021

Здоровий егоїзм у материнстві

У разі авіакатастрофи кисневу маску спочатку надівають на маму, а потім на дитину. Так має бути і в материнстві: спочатку задовольняємо потреби мами, а тоді вже піклуємося про немовля. Адже «народити дитину» — це не єдиний сенс життя і роль жінки. Несподівано замкнуті в материнстві жінки вигорають і виснажуються, якщо не дбають насамперед про себе і не мають підтримки від близьких. Здоровий егоїзм у материнстві — спосіб розставити все на свої місця.

У цій рубриці спеціалістки ГО «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада» й інші зацікавлені авторки розповідатимуть, як працює така схема і чому це важливо для жінки, дитини, сім’ї й суспільства взагалі.

«Мати красива, батько сильний»: гендерні стереотипи і виховання дитини
Питання гендерного виховання загалом табуйоване в сучасному українському суспільстві. Спробуймо розібратися, чому багато хто про це взагалі не чув, що з цим робити і наскільки це важливо.
Чому для мами важливо бути егоїсткою
Мама — не додаток до дитини, а жива людина зі своїми потребами. Чомусь у нашому суспільстві про це забувають. Як нагадати іншим (і собі), що мама теж потребує піклування? Здоровий егоїзм матері — не гріх, а найоптимальніший спосіб організувати догляд за дитиною. Адже лише щаслива жінка подарує щасливе життя дитині і всій сім’ї.