25 вересня, 2021

Здоровий егоїзм у материнстві

У разі авіакатастрофи кисневу маску спочатку надівають на маму, а потім на дитину. Так має бути і в материнстві: спочатку задовольняємо потреби мами, а тоді вже піклуємося про немовля. Адже «народити дитину» — це не єдиний сенс життя і роль жінки. Несподівано замкнуті в материнстві жінки вигорають і виснажуються, якщо не дбають насамперед про себе і не мають підтримки від близьких. Здоровий егоїзм у материнстві — спосіб розставити все на свої місця.

У цій рубриці спеціалістки ГО «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада» й інші зацікавлені авторки розповідатимуть, як працює така схема і чому це важливо для жінки, дитини, сім’ї й суспільства взагалі.

Коли порушують особисті кордони мами, яка недавно народила дитину
Якщо родичі порушують межі мами, аргументуючи це тим, що вони краще знають, бо вже виростили своїх дітей, старших треба слухатися тощо, жінці важливо вчитися обстоювати своє право чинити так, як вона вважає за потрібне.
Секс після пологів: коли я захочу ним займатися?
Акушерство в моєму баченні вимагає не тільки медичної освіти, а ще й великого інтересу до світу жінки й народження та любові. Тож я не зупиняюся відкривати для себе нові грані цієї «науки», вивчаю перинатальну психологію й психотерапію, сексологію, грудне вигодовування, готую жінок до пологів і материнства. А ще дуже прагну, щоб жінки усвідомлювали, що материнство може бути зовсім різним, але однаково красивим у кожному випадку.
Контрацепція під час грудного вигодовування
Контрацепцію під час грудного вигодовування оповито безліччю міфів. Найпоширеніший серед них — нібито під час грудного вигодовування неможливо завагітніти. Та це не зовсім так. Можливість завагітніти різко знижується, але не падає до нуля. Кількість засобів контрацепції для пари, у якій жінка годує груддю, зменшується, але обирати є з чого. Багато контрацептивів можна використовувати одразу після пологів. 
Економічна (не)свобода жінки під час декрету та її наслідки
Щороку понад мільйон людей в Україні страждає від різних форм насильства у своїх родинах. За даними Мінсоцполітики, найбільше звернень про домашнє насильство надходить від жінок (86 %). Крім фізичного й психологічного насильства, вагітні й матері в декреті  можуть зазнавати економічного насильства від своїх партнерів чи інших членів родини, які «заробляють на життя». Чи є методи боротьби з цією проблемою?
Послуга післяпологового догляду за мамою — що це і навіщо?
Жінка, яка народила дитину, теж новонароджена і потребує уваги й турботи. В Україні немає розуміння цього і можливостей для якісного відновлення жінок після пологів. У нас існують такі поняття й процеси, як ведення вагітности і ведення пологів, але немає третього, не менш важливого компонента — ведення періоду після пологів. Ситуацію потрібно терміново змінювати, адже від якости післяпологового відновлення залежить надалі психічне і фізичне здоров’я жінки.
Чи не забагато очікують від матерів?
Народивши, жінки сподіваються, що більше нічого не треба буде доводити. Та цим сподіванням не судилося збутися — справжнє катування соціальними очікуваннями лише починається. Хоча жінки вважаються головними відповідальними за дітей, суспільство одночасно готове без кінця засуджувати вибір, який вони роблять. Будь-який. Чи є вихід із цього?
«Мати красива, батько сильний»: гендерні стереотипи і виховання дитини
Питання гендерного виховання загалом табуйоване в сучасному українському суспільстві. Спробуймо розібратися, чому багато хто про це взагалі не чув, що з цим робити і наскільки це важливо.
Чому для мами важливо бути егоїсткою
Мама — не додаток до дитини, а жива людина зі своїми потребами. Чомусь у нашому суспільстві про це забувають. Як нагадати іншим (і собі), що мама теж потребує піклування? Здоровий егоїзм матері — не гріх, а найоптимальніший спосіб організувати догляд за дитиною. Адже лише щаслива жінка подарує щасливе життя дитині і всій сім’ї.