20 червня, 2021

Здоровий егоїзм у материнстві

У разі авіакатастрофи кисневу маску спочатку надівають на маму, а потім на дитину. Так має бути і в материнстві: спочатку задовольняємо потреби мами, а тоді вже піклуємося про немовля. Адже «народити дитину» — це не єдиний сенс життя і роль жінки. Несподівано замкнуті в материнстві жінки вигорають і виснажуються, якщо не дбають насамперед про себе і не мають підтримки від близьких. Здоровий егоїзм у материнстві — спосіб розставити все на свої місця.

У цій рубриці спеціалістки ГО «Клуб підтримки вагітності та материнства Лада» й інші зацікавлені авторки розповідатимуть, як працює така схема і чому це важливо для жінки, дитини, сім’ї й суспільства взагалі.

Послуга післяпологового догляду за мамою — що це і навіщо?
Жінка, яка народила дитину, теж новонароджена і потребує уваги й турботи. В Україні немає розуміння цього і можливостей для якісного відновлення жінок після пологів. У нас існують такі поняття й процеси, як ведення вагітности і ведення пологів, але немає третього, не менш важливого компонента — ведення періоду після пологів. Ситуацію потрібно терміново змінювати, адже від якости післяпологового відновлення залежить надалі психічне і фізичне здоров’я жінки.
Чи не забагато очікують від матерів?
Народивши, жінки сподіваються, що більше нічого не треба буде доводити. Та цим сподіванням не судилося збутися — справжнє катування соціальними очікуваннями лише починається. Хоча жінки вважаються головними відповідальними за дітей, суспільство одночасно готове без кінця засуджувати вибір, який вони роблять. Будь-який. Чи є вихід із цього?
«Мати красива, батько сильний»: гендерні стереотипи і виховання дитини
Питання гендерного виховання загалом табуйоване в сучасному українському суспільстві. Спробуймо розібратися, чому багато хто про це взагалі не чув, що з цим робити і наскільки це важливо.
Чому для мами важливо бути егоїсткою
Мама — не додаток до дитини, а жива людина зі своїми потребами. Чомусь у нашому суспільстві про це забувають. Як нагадати іншим (і собі), що мама теж потребує піклування? Здоровий егоїзм матері — не гріх, а найоптимальніший спосіб організувати догляд за дитиною. Адже лише щаслива жінка подарує щасливе життя дитині і всій сім’ї.