8 жовтня, 2024

Автор(к)и

б
Галина Брандт
Докторка філософських наук
Оксана Брюховецька
З 2009 року працює в Центрі візуальної культури. Її кураторські проекти — виставки «Дитинство uncensored» (2011), «Українське тіло» (2012), «Локаут» (2014), феміністичні проекти «Материнство» (2015), «Що в мені є від жінки?» (2015), "TEXTUS. Вишивка, текстиль, фемінізм" (2017). Авторка статей на теми мистецтва. Працює з темами тілесності, виключення в суспільстві, гендерних стереотипів у культурі, становища і ролі жінок.
Діана Булавіна

Випускниця факультету «Право»» Києво-Могилянської академії. Дослідниця тем, пов'язаних з темою міжнародного права та прав людини.

Наталія Бурмака

Поетеса, перекладачка, художниця, вивчає психологію. Коло зацікавлень і досліджень охоплює питання гендерної рівності, гендерних стереотипів, ролі жінок, протистояння домашньому насильству.

Марина Бутовська
Докторка історичних наук, професорка Російського гуманітарного університету
Наталія Бушовська

Захоплюється медициною, наукою, а також темами батьківства, дитинства і гендерної рівности.

в
Катерина Вітер

Поліцейська, перекладачка, правозахисниця, офіцерка запасу, членкиня «ЮрФем».

Анна Вахнянин

Студентка магістерської програми історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, активістка. Наукові зацікавлення: інститут перших леді США, роль жінки на політичній арені у історичній ретроспективі.

Дар'я Вербицька

Магістрка соціально-правозахисної журналістики Інституту Журналістики КНУ Шевченко. Історикиня-сходознавиця за першою освітою, цікавиться журналістикою, гендерними питаннями в Туреччині та Україні.

Вікторія Видиборець

Студентка-філологиня, фотографиня.

Альона Вишницька

Журналістка видання «Заборона», пише про права людини

Феміністка, дослідниця, журналістка. Навчається на магістерській програмі «Гендерні студії» Рурського університету в місті Бохум, Німеччина.

Люба Войтович

Студентка Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Ярина Волошин

 Гендерна експертка дослідження, керівниця відділу комунікацій Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем».

Маргарита Воровка

Дослідниця, доцентка, кандидатка педагогічних наук, авторка статей про гендерну рівність.

Марина Вороніна

PhD, доцентка кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, де викладає, зокрема, курси «Гендерний дискурс у всесвітній історії» для магістрів, «Гендерний аспект у наукових дослідженнях» для аспірантів. Членкиня Української асоціації дослідників жіночої історії.

Емма Вотсон

Британська акторка, модель і активістка. Відома як виконавиця ролі Герміони Ґрейнджер у фільмах про Гаррі Поттера. Ліберальна феміністка, активна у просвітницьких кампаніях. У 2014 році стала посланницею доброї волі ООН, започаткувавши кампанію HeForShe («Він за Неї»), мета якої — залучити більше чоловіків до руху за гендерну рівність.

Наомі Вульф
Феміністка, політична консультантка.
г
Юлія Гілевич

Дослідниця питань гендеру, соціальної нерівности, репродуктивного здоров’я і демографічної політики. Старша викладачка Лінкольнського університету, співробітниця Кембриджського університету у Великій Британії.

Марта Гавришко
Кандидатка історичних наук, наукова співробітниця відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
Ігор Галущак

Член Міжнародної асоціації аграрних журналістів (IFFG)

Анастасія Герасименко

Лесбійка, феміністка, українка. Вища освіта за фахом програмування, власна веб-студія, активна життєва позиція. Коло інтересів: розробка сайтів, SEO, реклама, маркетинг/аналітика, створення і просування чат-ботів та каналів у Телеграм, спорт, відеомонтаж, відеоігри. Улюблені заняття — думати, генерувати ідеї, отримувати нові навички та знання.

Тая Герасимова

Засновниця update.com.ua, інформаційна координаторка ГО «Інсайт».

активістка Феміністичної майстерні, цікавиться гендерною теорією та філософією постструктуралізму

Кандидатка філологічних наук, літературознавиця. Гендерна активістка, тренерка, консультантка. Працює з питаннями гендерного аналізу літератури, гендерної чутливості медіа, гендерної рівності. Авторка поетичних збірок, посібників та літературознавчого дослідження „Сердечний рай”. Гендерні аспекти художнього світу Тараса Шевченка”.

Тетяна Гончарук
незалежна журналістка та правозахисниця, кандидатка філологічних наук. Тематичний фокус: права людини, проблеми людей, що живуть з ВІЛ, секс-бізнес, торгівля людьми, реформа поліції, війна на cході України. Авторка багаточисленних розвідок і статей, редакторка більше десяти спеціалізованих збірників і посібників.
Марія Горбач

Співавторка проекту «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі», наукова співробітниця Музею книги і друкарства, викладачка в альтернативній школі, авторка статей про книги і літературу.

Олександр Грехов

Ілюстратор, дизайнер. Магістр "Телекомунікаційні системи" КПІ ім. Ігоря Сікорського (2005). Ілюстратор з 2017 року. Засновник бренду Unicorn & Wine. Співпрацює з Національним музеєм Шевченка, Музеєм мистецтв імені Богдана и Варвари Ханенків, фондом "Таблеточки", фондом "Сіріус", АТБ, OLX, газетою Esthete тощо.

Ганна Гриценко

Авторка досліджень з гендерних студій та правого радикалізму, феміністка, перекладачка, редакторка сайту «Товаришка» (https://independent.academia.edu/GannaGrytsenko).

Анна Гриценко

Авторка исследований гендерных студий и правого радикализма, феминистка, переводчица, редакторка сайта «Товаришка».

Альона Грузіна

Культурологиня, комунікаційниця Гендер в деталях. Академічно про ненормативне, ненормативно про академічне.

InstagramFacebook.

Віта Груніч

Живе в Києві. Твори публікувалися в журналах «Політична критика» (№ 3 «Секс і політика»), ProStory (№ 5 «Віра, порно, любов»), у німецькому перекладі в журналі ProStory (№ 6 Zeige Deine Wunde), у виданні «Еротичний щоденник».

Галина Гук

Психологиня, лікарка-психіатриса, волонтерка психологічної кризової служби.

Тамара Гундорова
Докторка філологічних наук, членкиня-кореспондентка Національної академії наук України, професорка, завідувачка відділу теорії літератури і компаративістики Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, виконавча директорка Інституту Критики, авторка праць «Femina melancholica. Стать і культура в гендерній утопії Ольги Кобилянської» (2002), «Післячорнобильська бібліотека: Український літературний постмодернізм» (2005, 2013), «Франко не Каменяр. Франко і Каменяр» (2006), «ПроЯвлення слова. Дискурсія раннього українського модернізму» (2009), «Кітч і література. Травестії» (2008), «Транзитна культура. Симптоми постколоніальної травми» (2013).
Вєста Гунченко

Стендаперка, драматургиня, блогерка, креативниця. Закінчила Києво-Могилянську академію та КНУ Шевченка за спеціальностями філософія і політологія.

д
Ірина Дєдушева

Журналістка, СММниця «Гендер в деталях», феміністична блогерка www.instagram.com/irinadedusheva/

Валерія Діденко

Журналістка. Закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія». Сфера зацікавлень: фемінізм, гендерна рівність, ЛГБТ, люди з інвалідністю та інші маргіналізовані групи. Дописує в Наш Київ, УП.Життя, Ukraїner, The Ukrainians, Гендер в деталях.

Марина Діденко

PhD в галузі психології, психологиня-практик із 15-річним досвідом, бізнес-тренерка, викладачка університету, авторка науково-популярних статей, тренінгів та онлайн-курсів, експертка з питань толерантности і недискримінації, членкиня Української асоціації організаційних психологів та психологів праці

https://www.instagram.com/maryna.didenko/

Віталій Данкевич

Доктор економічних наук. Програма «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Анжела Девіс
Соціологиня-марксистка, педагогиня і письменниця. 
Ганна Дейниченко

Ліва феміністка, музейна працівниця

Марія Демішева

Художниця. Має ступінь магістра з міжнародних відносин (Львівський національний університет імені Івана Франка). Дослідниця країн Близького Сходу та Магрибу.

Кандидатка економічних наук
Лариса Денисенко

Правозахисниця, письменниця. Співзасновниця і членкиня правління Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем».