18 червня, 2024

Про авторку

Оксана Іванців
Оксана Іванців
правозахисниця

Продюсерка документальних правозахисних фільмів, колумністка, Голова громадської організації Arts&Rights www.artsandrights.org. Сфери інтересів: жіноче лідерство, гендерна рівність, воєнні злочини Росії, політика та культура пам'яті, завершення воєнних конфліктів та перехідне правосуддя. 

Всі статті
Життєві уроки українських лідерок, яких вбила Росія
Втрата кожної лідерки, вбитої Росією, – це не лише втрата людини з її історією. Це втрата ниточок звʼязків і підтримки, які вміли сплести ці жінки, це втрата для спільноти, яка гуртувалася навколо цих жінок, зрештою, – це втрата для культури лідерства. Ми все ще можемо вчитись у цих жінок: служінню, сміливості, системності, відкритості до нового. Бо в кожній з цих історій можна почерпнути безцінний і складний урок жіночого лідерства. Хай памʼять робить нас сильнішими.
Шана чи осуд? Як пам’ятають загиблих на війні жінок
Жінки не лише воюють, але і гинуть на війні. Як пам’ятають героїнь та чи має цей процес гендеровану складову?
Як пам’ятають жінок, які загинули за волю України
Як формується пам’ять про тих, хто зробили внесок в історію, чи присутні в колективній пам’яті жінки минулого і сучасності, та чому це важливо.
Амбасадорки України
Жінки, які виїхали за кордон, рятуючи сім’ї, — хто вони? Біженки, які втекли від війни? Чи бійчині, які відкрили новий фронт? Про амбасадорок України, які роблять кожну і кожного, хто зустрічається на їхньому шляху, причетними до української перемоги — у статті.