16 серпня, 2022

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.

Як ЗМІ висвітлювати воєнні злочини, зокрема, зґвалтування: експертний коментар
Подробиці дій сексуального характеру, цитати постраждалих, дуже яскравий опис їхньої психологічної травми — так висвітлювалися історії зґвалтованих росіянами жінок в інформаційному просторі. Чим це може нашкодити людям, які зазнали насильства, та взагалі суспільству? Як писати про воєнні злочини коректно і чому варто це робити — в експертному коментарі Галини Гук.
Are we all sisters? Ukrainian feminism between the West and Russia
This article is a follow-up to my previous work Russian-Ukrainian War since 2014 and Feminism, in which I addressed the attitude of Ukrainian feminists towards the Russian-Ukrainian war and nationalism. [1] In this text, I am trying to demonstrate the double colonial influence of Western and Russian feminism perspectives on Ukrainian feminist thought development.
Сексуальне насильство під час війни: що ми знаємо і як можемо протидіяти?
Сексуальне насильство використовують як зброю війни. Для окупантів це легкий і вигідний спосіб досягнути мети — знищити моральний дух і патріотичний поклик українського суспільства. Що ми знаємо про цю ганебну практику і як можемо їй протистояти?
Листівки нашим котикам: Ерос проти війни
Нюдси для підтримки бойового духу військових — дуже гендерно стереотипно, чи не так? Залежить, хто редакторки каналу. Якщо це бодіпозитивні активістки і феміністки, може вийти щось зовсім нетрадиційне...
Поєднання материнства і роботи в Австрії: який досвід варто перейняти
Через війну багато українок вимушено переселилися в Євросоюз, де їм довелося шукати денний догляд для дітей. Як влаштовано систему дитсадків в Австрії? Які особливості? Що варто запозичити для України, а що ні?
Амбасадорки України
Жінки, які виїхали за кордон, рятуючи сім’ї, — хто вони? Біженки, які втекли від війни? Чи бійчині, які відкрили новий фронт? Про амбасадорок України, які роблять кожну і кожного, хто зустрічається на їхньому шляху, причетними до української перемоги — у статті.
Чому ми, як феміністки, повинні лобіювати зброю для України?
Як феміністки, ми критично ставимося до мілітаризації. Ми не підтримуємо воєнно-промисловий комплекс і міжнародну торгівлю зброєю. Але у війні Росії проти України єдиним етичним феміністським вибором для нас ‒ є лобіювання надання більшої кількості зброї для нашої країни. Воєнні злочини Росії не залишили нам іншого вибору, окрім як вести кампанію за додаткову військову допомогу, аби мати можливість захистити себе та вижити.
Флешмоб #моя_героїня до Дня матері 2022
Сьогодні, в День матері - і в День пам’яті та примирення – ми хочемо оприявнити українських героїнь в публічному просторі, зробити видимим їхній внесок – і запрошуємо вас долучитися до всеукраїнського флешмобу про лідерство і героїзм українських жінок.
Насилля волає на весь світ
Суспільство не повинно шукати провину тієї, хто вціліла після зґвалтування. Немає жодної провини. Це про порядок дій російських військовослужбовців. Це про негласні чи озвучені, писані чи неписані накази командування. Міжнародне кримінальне правосуддя відмовляє в амністії тим, хто чинив сексуальне насильство.
Шматочки хліба
Це українське ставлення до хліба як до життя. Воно закладено в нашого народу з часів Голодомору, що його влаштували ті самі росіяни, які тепер убивають наших людей за те, що вони українці й українки.

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.