10 грудня, 2023

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.

Невгамовна Монро: про новаторство, активізм і шоу-бізнес у 2000-х, війну і громадську діяльність сьогодні
Невгамовна Монро — трансгендерна людина, блогерка з більше як 82 тисячами підписниць і підписників в інстаграмі та майже 100 тисячами на ютубі. У минулому була телеведучою, а також drag queen. «Гендер в деталях» розпитав Монро про її минуле, довоєнне життя, шлях у шоу-бізнес та виклики, з якими їй довелося зіткнутися до і після 24 лютого 2022 року.
Захищати Батьківщину без дискримінації: ЛГБТ+ люди в арміях світу та України
У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?У час повномасштабної війни Збройні сили України як ніколи потребують залучення людського ресурсу та продуманої кадрової політики. Як забезпечити службу в армії для людей ЛГБТ+ без дискримінації? Які проблеми українські військові ЛГБТ+ мають тепер? Як спільнота ЛГБТ+ боролася за своє право на військову службу в різних країнах світу?
Віртуальний прайд: обговорення рівних прав ЛГБТ+ людей під час місяця гордости 2023 року
Прайд-місяць — це міжнародний символ боротьби за рівні права та прийняття ЛГБТ+ спільноти. В Україні особливої актуальности він набрав тепер, під час повномасштабної війни, адже частина ЛГБТ+ людей стала на захист держави, але досі не отримала рівних прав і можливостей, що завжди були доступні гетеросексуальним людям. Тож як українці відзначали місяць гордости і на яких проблемах акцентували найбільшу увагу?
Пропонуємо вашій увазі п’ять тез із п’ятого Феміністичного діалогу під назвою «Війна, націоналізм і феміністичний рух», який відбувся 30 листопада 2023 року. У діалозі взяли участь керівниця експертного ресурсу «Гендер в деталях» Тамара Злобіна та дослідниця, кандидатка історичних наук Марта Гавришко.
Veronika Selega: « We need to develop art brut – a direction in art that is actively developing in the world»
On February 22, two days before the start of the full-scale war, I met Serhiy Enenberg, a theater director and a long-time researcher and keeper of art brut in Ukraine, at Pavlov Hospital. Art brut is the art of non-professional artists. The first collections were collected from people with mental disorders, prisoners. Such art is also called the art of outsiders.
Вероніка Селега: «Нам необхідно розвивати арт-брют – напрям у мистецтві, який активно розвивається у світі»
22 лютого, за 2 дні до початку повномасштабної війни, у Павлівській лікарні я познайомилася з Сергієм Ененбергом, режисером театру та давнім дослідником і зберігачем арт-брюту в Україні. Арт-брют – це мистецтво не професійних митців. Перші колекції зібрані від людей з психічними розладами, ув’язнених. Таке мистецтво ще має назву – мистецтво аутсайдерів.
Natalka Naida: “I learn to show love, even when there is no strength left”
Until February 24, 2022, I had been involved in the development of Framiore company: I was looking for investments, partners, and implementing innovations.
Феміністична солідарність без колоніалізму: п’ять тез
Пропонуємо вашій увазі п’ять тез із третього Феміністичного діалогу «Феміністична солідарність без колоніалізму», який відбувся в листопаді 2022 року. У діалозі взяли участь керівниця експертного ресурсу «Гендер в деталях» Тамара Злобіна та соціологиня й гендерна дослідниця Ганна Гриценко. Короткі тези за результатами діалогу підготувала Ірина Дєдушева.
Anna Popsui: “Since the beginning of the full-scale invasion, girls and women have been taking their agency to a qualitatively new level”
Anya Popsuy about participation in the "Young Peacebuilding Leaders" network and the agency of Ukrainian women during the war.
Анна Попсуй: «Із початку повномасштабного вторгнення, дівчата та жінки виводять свою агентність на якісно новий рівень»
Аня Попсуй про участь у мережі "Молодих лідерок миробудування" та агентність українських жінок під час війни.

Досвіди війни

Розповідаємо про досвід українців та українок, життя яких змінила війна.