7 травня, 2024

Про авторку

Катерина Вітер
Катерина Вітер
юристка

Поліцейська, перекладачка, правозахисниця, офіцерка запасу, членкиня «ЮрФем».

Всі статті
Українське законодавство: культура згоди чи культура зґвалтування?
У цій статті пропонуємо розбір законодавчого визначення різних типів сексуального насильства саме крізь призму відповідности культурі згоди.
Новий закон про рекламу: за сексизм — до суду
10 вересня 2021 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” щодо протидії дискримінації за ознакою статі». Про що в ньому йдеться та до яких змін готуватися рекламній індустрії?
Що їм заважає? Перешкоди для жінок у юридичних професіях
Два століття тому жінки не мали доступу до професійної освіти і діяльности. Перші юристки ХІХ століття наражалися на осуд і висміюванням, так само як інші жінки, котрі боролися за свої права. Однак масштабна емансипація жінок усе-таки відбулася. Нині заведено вважати, що гендерної рівности вже досягнуто, а адвокатка чи жінка-суддя нікого не здивує. Чи таки досі дивує? Що заважає юристкам у їхній професійній сфері сьогодні?Два століття тому жінки не мали доступу до професійної освіти і діяльности. Перші юристки ХІХ століття наражалися на осуд і висміюванням, так само як інші жінки, котрі боролися за свої права. Однак масштабна емансипація жінок усе-таки відбулася. Нині заведено вважати, що гендерної рівности вже досягнуто, а адвокатка чи жінка-суддя нікого не здивує. Чи таки досі дивує? Що заважає юристкам у їхній професійній сфері сьогодні?
Нове означення зґвалтування в українському законодавстві: крок уперед чи назад?
Що означає «згода на секс»? Поки ЗМІ розкручували хайп про «розписки», було змінено Кримінальний кодекс. Згідно з цими змінами, жертвам зґвалтування більше не потрібно доводити суду, що вони чинили активний фізичний опір насильнику. Зґвалтуванням уважаються дії «без добровільної згоди потерпілої особи». Про нові норми Кримінального кодексу та питання, які вони викликають, — у юридичній консультації.
Як і навіщо боротися із сексизмом у рекламі
Як визначити, чи справді реклама сексистська й дискримінаційна та як із нею боротися? Усе про законодавство, галузеві стандарти, профільні організації, а також алгоритм дій і зразок скарги — у юридичному коментарі.