28 квітня, 2024

Особисте як політичне

Насильство, яке заведено не помічати в українській літературі
Українська література має імідж нуднуватих текстів про страждання, де фігурують безталанні красуні, а чоловіки їм трапляються або непорядні, або безхарактерні. При ближчому розгляді у нашій класиці і сучасній літературі багато крові, зла, помсти, і часто насильство має виразний гендерний відтінок.
Рецензія на збірку «ПРОти НАСильства»
«ПРОти НАСильства» — книжка, у якій новели десятьох українських письменниць і письменників про насильство доповнено психологічними коментарями і законодавчою інформацією. Чого очікувати від збірки та наскільки вдало реалізовано проект — читайте в рецензії.
Збірка «ПРОти НАСильства»
Збірка “ПРОти НАСильства” – літературний проект соціальної дії, спрямований на висвітлення та подолання проблеми домашнього насильства. Збірка є частиною літературно-медійно-правозахисної ініціативи, що реалізується Громадським радіо за підтримки Уряду Канади в рамках проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».
Розбираємося з насильством: соціологія і психологія явища
Які глибинні засади насильства як явища, що з ним стикаються жінки? Це індивідуальні травми жіночого дитинства чи агресивність чоловіків? Чи впливає соціальний контекст на характер і частоту актів насильства? У статті проаналізовано два рівні проблеми — всепроникна культура насильства та індивідуальні психологічні наслідки, які далі й далі затягують жінку у вир культури насильства. Відтак має існувати і два рівні протидії — зміна соціального контексту, у якому існує насильство, та індивідуальна психотерапевтична робота, базована на феміністських принципах.
Нотатки про психологічне насильство
Розглядаючи психологічне насильство з позицій філософії, культурології та психології, авторка дає відповіді на питання, що таке психологічне насильство і які його особливості, як воно проявляється, чому його так важко розпізнати, які його глибинні причини.
Сексизм, утиски і насилля щодо парламентарок
Зміна законодавства — важлива умова соціальних змін, тому політичні права були першими, що їх добилися жінки. Як нині, через сто років після суфражизму, живеться і працюється парламентаркам? Дослідження Міжпарламентського союзу містить сумні дані про фізичне, сексуальне і психологічне насильство, якого регулярно зазнають політикині. Однак вони не збираються зупинятись!
В деталях: економічна дискримінація та економічне насильство
Економічний бік відносин, трудових чи особистих, неможливо оминути чи зігнорувати. Економічний тиск на жінок можливий у суспільному й особистому житті, він має тривалі негативні наслідки для жінки, її дітей, економіки загалом. Як розпізнати економічне насилля і дискримінацію, що робити жертві та як протидіяти цим явищам на рівні суспільства — відповіді на ці питання далі у статті.
Проблематика гендерного насильства в українському законодавстві
У дійсності українки переживають чимало насильства, але чи є місце для «гендерного насильства» в українському законодавстві? У цьому тексті зібрано всю інформацію про регулювання проблеми гендерного насильства в українському праві — від статуту Ярослава Мудрого до сьогодні.
Зґвалтування по-українськи: аналіз випадків сексуального насилля щодо українок
Кожні 10 хвилин в Україні коїться сексуальне насильство. Та попри масштаби проблеми, про неї досі не говорять у публічному просторі. Чому ця тема табуйована? Як привернути до неї увагу? Що потрібно зробити для подолання сексуального насильства?
Звинувачуйте ґвалтівників — і поверніть жінкам парки, вулиці та їхні власні домівки
Хоч як звинувачували б жертв, є лише одна причина насильства — ґвалтівники. Із середини ХХ століття жінки планети Земля обстоюють свої права на безпеку, недоторканість, правосуддя щодо кривдників і життя без страху. Як це робиться, і як ми самі можемо долучитися до глобального руху — у цій статті.