21 січня, 2025

Про нас

РЕСУРС ГЕНДЕРНОГО ЗНАННЯ

Про умови співпраці читайте тут.

Гендерна ідентичність — частина кожної особистості. Гендерні норми — базові норми будь-якого суспільства.

Розібратися з гендером означає розібратися у собі і у світі, в якому ти живеш.

Саме для цього створено ресурс «Гендер в деталях».

Це місце освіти, пізнання, самореалізації, спілкування та обміну. Ми бачимо «Гендер в деталях» як місце зустрічі на межі наукових досліджень і громадського діалогу, тому розбиратися з гендером будемо в різний спосіб. Для цього є безліч варіантів.

  • Тематичні огляди
  • Переклади закордонних новинок і класики
  • Журналістські розслідування
  • Наукові статті
  • Актуальні дослідження
  • Статистика
  • Практичні поради
  • Приклади з життя
  • Гумор
  • Блоги
  • Відео і фото
  • Ще багато різного й цікавого

Видання, засноване 2016 року з ініціативи і за підтримки представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, має на меті поглиблювати розуміння гендерних питань в українському суспільстві.

Редакторки — координаторка програми «Гендерна демократія» Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні Галина Котлюк та кандидатка філософських наук Тамара Злобіна.

Проект містить три основні складники

1. Тема сезону

Консультуючись із фахівчинями й фахівцями, ми обираємо редакційні теми, найактуальніші для українського суспільства, і пропонуємо зацікавленій спільноті разом поглибити знання та розуміння цих тем.

Тема сезону передбачає вивчення українського контексту під різними кутами зору та із застосуванням різних підходів  від фахових досліджень до соціально-критичного гумору, переклади наукових текстів, обговорення у форматі дослідницьких реплік, а також публічні події.

Наприкінці сезону маємо ґрунтовну і розмаїту збірку тематичних матеріалів, яка стане в нагоді у навчальному процесі, державному урядуванні, просвітницькій і активістській діяльності, професійній праці (наприклад, у сферах журналістики і психології), для особистого розвитку і зростання.

2. Анотована і рубрифікована бібліотека

На допомогу викладачці, студентці та всім, хто хоче поглибити свої знання.

Б’ємося об заклад, тут знайдеться чимало гендерних досліджень та інших матеріалів, яких ви досі не бачили. Окремо зверніть увагу на розділ «Мультимедіа»: відео, аудіо, фото й інші зображення — чудові наочні джерела і промовисті приклади.

3. Спільнота

Разом ми як нестримна ріка, як та вода, яка камінь точить і співає на різні голоси. Проте ми так мало знаємо одна одну й один одного, що не помічаємо, як нас багато.

За десятиріччя незалежності в Україні реалізовано тисячі гендерних проектів, працюють численні організації. Ідея гендерної рівності здобуває дедалі більше прихильниць і прихильників. У розділі «Спільнота» — усе про гендерні проекти й організації. Та найголовніше — це люди і їхні думки. У форматі реплік-блогів на нашому сайті ми говоримо про наболіле і ділимося ідеями.

Цей розділ — це база ресурсів і людей, які роблять гендерну рівність реальністю.

Приєднуйтесь і ви до нас.

Facebook – https://www.facebook.com/genderindetail/

Instagram – https://www.instagram.com/genderindetail/

Telegram – https://t.me/genderindetail

Twitter – https://twitter.com/GenderInDetail

Linkedin – https://www.linkedin.com/company/genderindetail/

Також радимо підписатися на нашу щотижневу e-mail розсилку, це можна зробити тут – https://genderindetail.org.ua (праворуч під слайдером).

Про умови співпраці читайте тут



КОНТАКТИ РЕДАКЦІЇ

З питань інформаційної співпраці, роботи сайту, публікації матеріалів, домовленостей щодо нових матеріалів звертайтеся на електронну адресу: genderindetails@gmail.com.