16 квітня, 2024

А вони того варті

11 серпня 2018
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

У мої юнацькі роки неодноразово доводилось спостерігати за тим, як дівчата гамселили одна одну за руку й серце коханого юнака. Видовище було доволі жорстоке й принизливе одночасно: дівчата виривали одна одній волосся за чоловіків, які частенько у майбутньому будуть гамселити уже їх самих.


У моєму будинку проживала юна дівчина, якій дісталось стусанів тільки за те, що її запросив на повільний танець юнак, який дуже подобався іншій дівчині. На Христю на публіці накинулась з кулаками та погрозами дівчина, яка вважала, що таким чином завоює серце коханого юнака. Завоювати серце й руку коханого таки не вийшло, тільки добряче принизилась перед ним. Життя влаштувати також якось не вдалось.Чоловік за якого вийшла заміж, добряче її гамселить. Іноді вона змушена шукати собі порятунку у своїй рідній домівці, куди може у будь-який момент втекти від п'яного чолов'яги. Іноді викликає поліцію. І, кожного разу, коли дивлюсь на Мар'яну, завжди подумки запитую: "Чи варто було гамселити чи не кожну дівчину за якогось юнака? Невже вони цього варті? Адже роки минають й свою руку чоловіки піднімають уже на жінок, демонструючи свою силу й вимагаючи покору. Прекрасний принц із мрії-казки у реальному житті здатен перетворитись на справжнього тирана.


І ось Одеса... Відео, де дівчата-підлітки б'ють іншу дівчину за юнака, якого звуть Андрій, облетіло соціальні мережі. Кажуть, що колись такого не було. Я ж пригадую такі випадки й мені стає гірко, бо окрім приниження жінок перед чоловіками такі діяння більше нічого не приносили. Іноді самі хлопці заохочували дівчат до таких дій, щоб потішити власне самолюбство й просто задля розваги. Тоді дівчата почували себе дуже крутими, але це тривало не довго. Їх, як правило, використовували, а потім перед своїми друзями вихвалялись як, коли і в якій позі...Вона ж бо за мене билась!


Власне, не люблю оперу "Всі чоловіки козли", але гамселити одна одна через них однозначно не варто. Вони того не варті!