17 квітня, 2024

Антипремія року

5 грудня 2017
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

На мою думку, антипремію року за приниження гідності людей з інвалідністю слід вручити чиновникам, які зганьбилися на урочистостях, приурочених до Міжнародного дня людей з інвалідністю у м.Коростень Житомирської області.


Мова йде про свято, яке вирішили влаштувати чиновники для людей з вадами зору у місцевому Будинку культури. На такий захід були запрошені музиканти й діти, що своїми виступами повинні були розважати публіку. Діти були святково легко одягнені, хоч у приміщенні було прохолодно. На жаль, це не єдиний випадок в Україні, коли діти змушені мерзнути, щоб розважати дорослих. Також були накриті святкові столи, тільки святковими вони були тільки там де сиділи чиновники, зокрема, мер м.Коростеня В.Москаленко, народний депутат від фракції БПП В.Арешонков, начальник управління праці та соціального захисту населення та інші. На столі перед чиновниками стояли різноманітні дорогі наїдки та напої у той час, коли поруч на столах призначених для людей з інвалідністю стояли пісні булочки, вівсяне печиво та вафельки й безе у скромній кількості. Не було навіть чим це вівсяне печиво запити.


Проте чиновники не соромлячись, вставали зі свого стола й вітали людей з інвалідністю й пили привселюдно з келиху вина за їхнє здоров'я. Такого відвертого цинізму й приниження людської гідності я вже давно не бачила. Власне, й раніше ці люди неодноразово зазнавали численних принижень у чиновницьких кабінетах, коли звертались по допомогу у вирішенні певних проблем. Чиновники ж то чубки чешуть, то каву п'ють, то десь на нараді й їм все ніколи перейматись проблемами таких людей. У м.Коростені все було привселюдно, бо чого ж критися й ховати своє гниле нутро?! Ба, більше проявляти повагу до людей з інвалідністю.