18 грудня, 2024

Чи має хтось право на гендерне насильство?

3 жовтня 2017
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

Під час протесту, який закликав парламентарів не ратифікувати Стамбульську конвенцію, увагу ЗМІ привернула дівчина із плакатом такого змісту: "Жінки мріють бути приборканими".


Мова йде про Юлю Менаду, яка спробувала по-філософськи пояснила суть цього плакату у себе на сторінці у Фейсбуку. Дівчина стверджує, що жінка - це уособлення неприборканої матерії, яка здатна створити всесвіт тільки завдяки дії на неї фалічного вогню, який уособлює у собі чоловік.


На мій погляд, таке начебто "філософське" світобачення надає право на гендерне насильство, адже ключовим у ньому є приборкання матерії, яку уособлює у собі жінка. Тобто чоловікам надається право насильства над жінками з метою їхнього упокорення. Це дуже часто зустрічається у сімейному житті, коли жінка бунтує проти певних порядків, а чоловік завдяки застосованій силі, змушує її їм підкорятись.


Власне, Стамбульська конвенція покликана захистити жінок, що зазнають насильства у сім'ї, тому не дивно, що представники вище наведеного світогляду виступають проти її ратифікації.


P.S Я жінка і я не хочу, щоб мене приборкували! Я не дика тварина, яку слід приборкати, щоб приручити!