19 липня, 2024

Чому геїв у кіно грають гетеро?

23 травня 2019
Поліна Якименко
Феміністка з соціологічною освітою. У репліках хотіла би писати про кіно, аналізувати його з точки зору фемінізму, гендеру. Цікаво було б розвивати теми бодіпозитиву, сприйняття тіла, сексу, а також ієрархій у суспільстві, владних відносин.

Нещодавно мої думки почало тривожити одне питання: чому геїв у кіно грають гетеро?


В індустрії прийшли до того, що жінки грають ролі жінок, а чоловіки чоловіків. Існує чіткий поділ і він здається нормальним. При цьому не логічно, якщо ЛГБТ-персон гратимуть безпосередні представники групи? Диванні експерти і критики скажуть: «І так ці меншини пхають всюди, їх дуже багато на екранах». Згадають обовязково ще про образ чорної жінки лесбійки з інвалідністю. Але ж такі жінки, ви не повірите, теж живуть на цій планеті. Ух ця толерантність і політкоректність.


Чи важливо хто грає представників та представниць ЛГБТ? Осмисливши це, я прийшла до висновку - важливо.Чоловік гетеросексуал, який переконливо грає потяг до іншого чоловіка, це кльово тим, що у нього немає особистого чуттєвого досвіду і він створюється через героя. Але в той же час, чому стать, раса, етнічність не маска, а у випадку з орієнтацією і так зійде? Озирнувшись на історію, ми побачимо, що у багатьох країнах у жінок не було доступу до професії актриси в театрі і жіночі ролі грали чоловіки. На початку минулого століття чорношкірих людей і індіанців грали білі люди, але завдяки боротьбі за права ця ситуація докорінно змінилася. Значить є куди рухатися.


Я всією душею люблю фільм «Call me by your name». Перформанс Тімоті Шаламе і Армі Хамера заслуговує мільйона овацій. Але блін, чому не можна запросити ЛГБТ-персону на ту чи іншу роль. А ще, якщо вже пішла така пісня, хочу торкнутися ще однієї групи людей, а саме товстих. Мені здається, що наше тіло і досвід з ним-важлива частина нашої ідентичності, так само як і сексуальна орієнтація. Так ось, мене захоплює Крістіан Бейл трансформаціями для ролей. Згадайте його недавній фільм «Влада». Що заважало взяти товсту людину на роль Діка Чейні? Ситуація, коли Бейл в котрий раз ризикує здоров'ям, в стислі терміни набираючи вагу для ролі, а потім скидає. До речі, привіт, я товста і всіма руками за репрезентацію різних категорій людей в медіа, але при цьому і за інклюзивність в професії. Весь рух думок про це.


Можливо, труднощі в тому, що в індустрії бракує відкритих представників секс-меншин і тих же товстих акторів / актрис. Які причини того, що їх не вистачає? Кастинг-директори і режисери лінуються і не бачать сенсу когось шукати? З товстими персонами відповідь для мене трохи простіше, тому як на нас лежить стигма і бути таким в принципі не комільфо. Якщо ти не якийсь чувак з купою владних ресурсів, звичайно. Актуалізуйте в пам'яті смакування на різних майданчиках того, як погладшала та чи інша особистість в кіноіндустрії або шоу-бізнесі. Товстим медійним-персонам (Тесс Холідей, наприклад) постійно пишуть в інстаграмі, щоб вони перестали пропагувати не здоровий спосіб життя і вбилися за можливості. Тим фактом, що ти існуєш - пропагауєш щось. Класна логіка, зручна для гнобителів. З ЛГБТ ж питання для мене відкрите. З розвитком дискурсу прав меншин і пригноблених груп, мені здається, що видимість та інклюзія будуть збільшуватися. Принаймні я на це сподіваюся. А всім тим незадоволеним з наявності де-небудь не білих, не худих, не гетеро, варто задуматися про свої привілеї.

Чому геїв у кіно грають гетеро?