16 липня, 2024

Чому потрібно запровадити сексуальне виховання у школі

24 вересня 2017
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

Пригадую розповідь про поїздку українських учнів за кордон на змагання. Групу разом з вчителькою було розміщено у якомусь приміщенні де поруч проживали учні з Німеччини.


Після першого дня змагань, ввечері українські та німецькі школярі почали активно знайомитись одне з одним. Українська вчителька заметушилась, намагаючись прослідкувати за кожним українським учнем. Вчитель з Німеччини доволі спокійно спостерігав за тим, що відбувається й, не витримавши, мовив до вчительки: "Не хвилюйтесь! Мої усі презервативи мають. Я проконтролював!". Ця розповідь, на мій погляд, добре ілюструє ситуацію в українській школі з сексуальним вихованням учнів.


Ми боїмось про це говорити, розповісти, проте намагаємось впильнувати, щоб діти не народили дітей. Мова йде не тільки про необхідність дати знання про захищений секс, але й розповісти про вплив на організм людини рано розпочатого статевого життя. Не менш важливо пояснити дітям про схиляння до сексу й педофілію. У соціальних мережах є безліч закритих груп для осіб, що полюбляють сексуальні зв'язки з дітьми. Там можна знайти інструкції зі схилянням дитини до інтимних стосунків так, щоб вона не розповіла про це рідним. Ба, більше: визначено критерії, за якими можна визначити, що дитина готова до статевого акту.


Через мовчання дорослих дитина стає беззахисною перед такою небезпекою. Важливо дівчатам роз'яснити, що таке згвалтування й психологічний тиск на дівчину, щоб схилити її до інтимних зв'язків. Варто розуміти, що діти відповіді на свої запитання, не отримані від дорослих - розпочнуть шукати в інтернеті та на вулиці. Власне, яку інформацію вони там отримають - нікому не відомо. Тому потрібно не боятись говорити про секс з дітьми у школі, їх потрібно грамотно проінформувати про це. Звалювати все на батьків не варто, бо далеко не у кожній сім'ї вибудувані хороші стосунки між дитиною і батьками. Часто-густо в останніх бракує часу на такі розмови.