21 травня, 2024

Чому слід очікувати зростання насильства щодо людей, які ведуть боротьбу за права жінок

15 березня 2018
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

На Донбасі сепаратистський рух виник не за кілька тижнів й не за місяць. На цій території впродовж років діяли організації, які прикривались ідеями дружніх відносин з РФ, проте їхня діяльність була спрямована на розкол України та утворення республік. Звісно, за цим процесом спостерігала СБУ й не вживала відповідних заходів для протидії проявам сепаратизму. Закінчилось все доволі сумно: мілітарні проросійські організації почали фізично знищувати людей за їхні проукраїнські погляди та переконання. Так розпочиналась війна.


Аналогічну бездіяльність СБУ зараз я спостерігаю щодо процесу виродження українського націоналізму у нацизм. Писати, говорити й привертати увагу суспільства до цієї проблеми дещо важко через те, що російські ЗМІ звели прояви нацизму у нашій державі до повного абсурду. Як тільки починаєш розповідати про неонацистів, то мало не одразу чуєш пораду перестати дивитись новини на російських телеканалах. Проте проблема насправді існує.


Неонацисти публічно називають себе націоналістами та створюють напівмілітарні організації, символами яких є відомий український праворадикал С.Бандера, ОУН-УПА та червоно-чорний стяг. Тобто візуально вони зовсім не нагадують неонацистів. Інша справа ідеологія та дії, які не мають нічого спільного з їхньою публічною символікою. С.Бандера не воював з суфражистками, хоча ті ідеї на той час були революційними для традиційного патріархального суспільства. Він не переслідував гомосексуалів, хоча був християнином та сином священника. Ворогами української нації він бачив окупантів й провадив з ними нерівну боротьбу.


Зовсім інша справа А.Гітлер, до якого насправді плекають великі симпатії українські неонацисти. Пригадайте звернення галицьких суфражисток до жінок у Німеччині, викликане стурбованістю тими процесами, що почали відбуватись у країні після приходу А.Гітлера. Нацизм сприймав суфражистський рух як загрозу для нації. Нічого не нагадує? Нещодавно в інтернеті "українськими націоналістами" було викладене й поширене відео з аналогічною ідеєю. Мова ненависті до людей, що відстоювали права жінок у коментарях - зашкалювала агресивністю та бажанням знищення. Власне, згодом ця агресія була проявлена на акціях за права жінок 8-го березня. Такі агресивні дії слід очікувати й надалі через бездіяльність СБУ, яка тільки спостерігає за неонацистами, що споріднені з російським нацизмом. Я не буду розповідати про інші ознаки, які вказують саме на нацизм, бо це дуже довга окрема тема. Тільки сліпий не побачить, що не Бандеру батька вони чтуть, й прагнуть вилити всю свою злобу на тому, хто фізично не може протистояти їхнім напівмілітарним утворенням.