22 травня, 2024

Чому в Україні буде поширюватись правий консервативний рух.

26 вересня 2018
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

Переконана у тому, що правий консервативний рух в Україні набиратиме обертів й чим це все закінчиться зараз важко передбачити. Десь ми самі годуємо змія, якому прагнемо зітнути голову. Надто висока активність в обговоренні чергової нісенітниці когось з представниць правої консервативної молоді викликає підвищену увагу до самої авторки тексту й її думок. Так своїми діями ми сприяємо поширенню чи навіть рекламі в інформаційному просторі текстів антифеміністичного характеру.


Річ у тім, що у людей, які нас оточують, виникає зацікавлення до авторки, яка своїми ідеями спромоглася викликати шквал обурення серед феміністичної спільноти. Щоб вгамувати свою цікавість, людина почне перечитувати текст. Ми ненавмисно робимо рекламу тим, з ким провадимо ідеологічну війну.


Проте цей чинник у поширенні антифеміністичного правого консервативного руху серед жінок в Україні не є вирішальним. Найбільша проблема у тому, що знайдено доволі легкий спосіб, щоб в одну мить сподобатись українським чоловікам й отримати цілу купу компліментів. Для цього достатньо сховати свою мітлу, вигадати якогось монстра й назвати його фемінізмом, вилити на нього багато бруду й заявити про свою відданість патріархату. Після цього чоловіки починають це активно поширювати, нав'язуючи уявлення, що насправді жінки виступають проти своїх прав. Звісно, вони не шкодують красивих слів на адресу авторки. Виникає ефект "білого пальта", коли одна я розумниця, а всі феміністки баби-дури.


Цей метод вже почали використовувати й, думаю, що в майбутньому він набиратиме популярності. Солідарність серед жінок, як явище, доволі рідкісна. Як правило, жінки намагаються вивищуватись за рахунок інших жінок і патріархальне суспільство цьому неабияк сприяє. Для того, щоб сподобатись чоловікам у правому середовищі, дівчині достатньо взяти плакат "Жінки мріють бути приборканими" й вийти з ним на вулицю, і байдуже, що вдома біля ліжка залишилась мітла...