21 листопада, 2024

Книга шкідливих порад "Як бути класним татом"

11 лютого 2020
Микола Ябченко
Як колись сказала Чимаманда Нгозі Адічі "Ми всі маємо бути феміністами". Повністю поділяю цю думку і маю ще декілька своїх. Готовий ними ділитися, якщо це буде комусь цікаво.

Беручи цю книжку до рук, я думав про поради про те, як бути хорошим татом.
Я реально оцінюю свої успіхи на цій ниві и не вважаю себе хорошим татом, тому був зацікавлений у такому.
Однак книжка складається з історій відомих батьків (тат), які чесно зізнаються, що часу на дітей майже не мають.
В деяких випадках це поради, як бути класним для дітей (а основну роботу з виховання роблять інші), в багатьох випадках це навіть не історії про власний досвід виховання, а розповіді про свою роботу чи життя (і вони найцікавівші).
Хоча іноді дійсно траплялися корисні поради – посилання на цікаві книжки про виховання (не знав про роботи Юлії Гіпенрейтер), освітні серіали та інше.

Але навести вам хочу «перли», які просто ні на яку голову не налазять. Хоча навіть у цих тат були також інші непогані думки, але ось ці цитати нівелювали все добре і світле. Принаймні для мене.
Нагадаю, книжка називається «Як бути класним татом»:

Батько №1
Щиро кажучи, не можу назвати себе гарним батьком. Я дуже багато часу приділяю роботі. Діти сумують, коли дізнаються, що я знову повернуся пізно.

Батько №2
Точно знаю, що було би добре для моїх дітей. Щоб їм було цікаво займатися тим, чим вони займаються. Щоб вони були готові самостійно, незалежно будувати власне доросле життя. Ось 2 мети. Як прийти до цього? Не знаю, маю лише гіпотезу: певною мірою надавати дітям свободу, не надто регламентуючи їхнє життя.
… Те, що я говорю про повагу, про ступінь свободи, зовсім не означає, що я мушу поступатися. Все-таки в мене, як у батька, більше досвіду, я краще знаю. Іноді [батьку] слід стояти на своєму.

Батько №3
… я запитав у нього: «Тату, а як виховати гарного сина?» Він відповів: «Дуже легко – потрібно залишатися самим собою, не соромитися своїх вад». – «А як виховати гарну доньку?» Він: «Я не знаю, у дівчат піська інакше працює».

Батько №4
Доньок я завжди намагаюся хвалити. Гадаю, що це дуже важливо для дівчат – відчувати, що вони гарні, розумні, щасливі. Мені здається, дівчат перехвалити неможливо – можна тільки недохвалити.
Із сином у мене трохи інша стратегія. Я йому завжди кажу: ти маєш перемагати.

Батько №6
Для хлопчика дуже важливо досягати мети…

Значна частина роботи з підтримки стосунків у сім’ї – на дружині. Звісно, чоловік підхоплює і допомагає, але в нормальних випадках саме жінка більше зацікавлена в підтриманні сімейних цінностей.

Батько №8
Я впевнений, що виховувати дітей, у сенсі носитися з ними, виконувати з ними домашні завдання – це не чоловіча робота…
Але основна місія чоловіка та батька – бути щасливим і показувати своїм дітям, що він як чоловік може бути щасливим.

Батько №12
Гарний батько – це щасливий батько. Найменше діти бажають бачити в сім’ї нещасливих батьків. Адже ніщо інше не руйнує їх зсередини більше за батьківське нещастя.
Що для мене означає слово «щасливий»? Це здоровий чоловік, який зумів себе реалізувати. Він має бути в гарному шлюбі й розуміти, що робить та як іде життєвим шляхом.

Зараз я в третьому шлюбі.

Батько №28
Ми з дружиною вирішили: діти – не єдине, що є в житті, є ще як мінімум ми самі. Ми не хочемо все робити виключно заради дітей, забуваючи про себе…
Далі йдуть поради, як продовжувати їздити кататися на сноубордах, коли вже маєш дітей.

Книга шкідливих порад "Як бути класним татом"