30 травня, 2024

"Совок" - це не 8-ме березня. Це зневажливе ставлення до прав людини.

15 лютого 2017
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

Цілком зрозуміло, чому у Радянському Союзі було запроваджено культ " тюльпанчиків", який викривляв зміст 8-го березня. Це була тоталітарно-авторитарна держава, що зневажала права людини. Під маховик репресій однаково потрапляли як чоловіки так жінки. Вони зазнавали тортур та нелюдських умов перебування в ГУЛАГах. На боротьбу за права людини - держава наклала табу.
Тому свято феміністок було спаплюжено культом " тюльпанчиків ", що створювало ілюзію жіночого щастя у цій державі. Жінкам дарували квіти й робили компліменти раз на рік, а ті забували свої негаразди й радо святкували свій жіночий день. По іншому у цій державі просто не могло бути: система охоче придушувала будь-які спроби спротиву та інакодумство.
Тепер українці мають власну державу та взяли курс на декомунізацію. Взялись за утилізацію " совка", тільки здається, що "совковими методами". Так само як у Радянському Союзі викривили значення 8-го березня та зневажливо поставились до прав жінок, аналогічно почали діяти й у нашому суспільстві. Весь зміст цього свята звели до пережитків СРСР, а тому під патріотичними гаслами почали галасувати про необхідність припинити відзначати цей день. Дуже прикро, коли патріотизм до країни зводиться не до боротьби за права людини, що було б абсолютним протиставленням " совку", а до демонтажу певних комуністичних свят, абсолютно незважаючи на їх зміст та потребу у суспільстві.
А потреба обговорення порушення прав жінок й дискримінації та шляхів протидії в українському суспільстві існує. Це не надумано феміністками, бо багато жінок у буденному житті стикається із розумінням того, що їхні права часто-густо існують тільки на папері. І найкращий для цього день - це 8-ме березня, насамперед, щоб зібратись і підбити підсумки за рік минулий та провести різноманітні громадські акції з наболілих проблем.
" Совок" - це не 8-ме березня. " Совок" - це зневажливе ставлення до прав людини.