19 липня, 2024

Глузування з жертви

30 липня 2017
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

Люди, які кепкують та насміхаються з людини, що стала жертвою, навіть, не здогадуються, що штовхають її до самогубства. Особливо вразливі підлітки.


Нещодавно країну сколихнула звістка про те, що у Києві силоміць утримували 16-ти річну дівчину та змушували її займатись проституцією. Дівчина, бажаючи літнього заробітку, потрапила у руки сутенерів та опинилась у сексуальному рабстві. Їй обіцяли роботу нянею, проте зачинили у квартирі, били її та змушували надавати сексуальні послуги за гроші чоловікам.


Дівчину звільнили, проте до власного села вона не хоче повертатись. Причиною є глузування з жертви. Люди кепкують з дівчини, мовляв, дострибалась, сама винна й таке інше. Це додає ще більшого болю до пережитої травми й відчуття ще більшого приниження. Хто зна, які думки починають від цього роїтись у голові підлітка. Люди чомусь засуджують жертву, а не кривдників, що є абсолютно не правильно. Від обману ніхто не застрахований й передбачити усе неможливо.


Бажання невеликого літнього заробітку є цілком природне для підлітків. У розвинених демократичних країнах продаж газет підлітками чи інша не тяжка праця у вільний час є звичним явищем. Вони самостійно заробляють на речі, що хочуть собі придбати й, водночас, починають розуміти ціну заробленої копійки.Тому глузування з цієї дівчини є абсолютно не доречними й засвідчують про духовне провалля у відносинах суспільства і жертви.


Проте це не єдиний випадок, який мені відомо, коли люди насміхаються із жертви. Героїнею цієї історії є теж дівчина-підліток, яка познайомилась із хлопцем у соціальній мережі. Дівчині здалось, що вона знайшла своє кохання, проте натрапила на афериста. Він зробив порнографічний фотошоп з її фотографій та почав шантажувати, що викладе ці не пристойні фото в інтернет, якщо вона не заплатить йому певної суми грошей. Дівчина боялась про це розказати своїм батькам, проте й грошей вимагачеві не дала.


Після цього цей порнографічний фотошоп був поширений у соціальних мережах й підхоплений жителями її села. Люди почали насміхатись з цієї дівчини й активно показувати одне одному ці фото. У підсумку дівчина мало не покінчила життя самогубством.


Дуже прикро, що глузувати, насміхатись виявляється людям набагато легше аніж засудити кривдника й підтримати жертву.