17 квітня, 2024

Middlesex

25 вересня 2019
Анастасія Сєркова
Працюю психологом у закладі освіти. Маю мету - говорити із підростаючим поколінням та науковою спільнотою про важливі питання, які постають перед сучасним суспільством, робити аналіз значущих подій та намагатись спільно знаходити відповіді, які допоможуть кожній особистості реалізувати себе та свої права.

Нещодавно прочитала книгу Джеффрі Євгенідіса "Сере́дня стать" (англ. Middlesex) — роман американського письменника грецького походження , виданий 2002 року. В Україні її переклали та опублікували у 2018 (Видавництво старого лева). За цю книжку, що швидко стала бестселером, 2003 року автор отримав Пулітцерівську премію.

Книга - не просто роман, це сага про життя трьох поколінь родини, про причинно-наслідкові зв'язки, які призвели до того, що в сім'ї народилась дівчинка Калліопа... чи хлопчик Калл? Це питання головний герой книги буде вирішувати для себе протягом всього роману.

А читач познайомитися з таким поняттям, як інтерсекс.

Інтерсекс - це люди, народженні зі статевими ознаками, які не співпадають з типовим визначенням чоловічого чи жіночого тіла.

Як це, народитись дівчинкою, виховуватись як дівчинка, а в підлітковому віці почати розвиватись нетипово для дівчинки? Що відчуває людина, яка не може ідентифікувати себе з конкретно однією статтю? Про це і розказує головний герой.

Так, доведеться гуглити, щоб дізнатись більше інформації, бо книга дійсно ставить багато запитань. І тоді з'являються факти та статистика:

За статистикою ООН від 0,5 до 1,7% людей народжуються з інтерсекс варіаціями, тобто як мінімум кожен двухсотий.

Доки ви не здасте тест на каріотип, ви ніколи не дізнаєтесь свою хромосомну стать.

Інтерсекс люди часто в дитинстві переносять хірургічні операції з метою "підігнати" людину під конкретну стать, в результаті чого страждають все подальше життя.

Більшість втручань та операцій проводиться без інформативної згоди пацієнта, вік якого може не досягати 15 років.

Отже виникає дуже багато важливих питань, які потрібно вирішити суспільству. Чи дуальний світ? Чи дійсно він поділений тільки на жіноче та чоловіче? Можливо існує більше ніж дві статі? Як батькам виховувати інтерсекс-дитину? Що і як пояснювати їй, собі та суспільству?..

Це питання ще поки залишається відкритим.

Проте, такою інформацією, перш за все, мають володіти медики, психологи та педагоги сучасного світу для того, щоб допомогти кожній людині реалізувати своє право бути особистістю -

Middlesex