16 квітня, 2024

«На таких не шиють!»: пригоди жінки з великими грудьми

10 серпня 2017
Ксенія Чубук
Інтерсекційна феміністка, ЛГБТ-активістка, чайлдфрі. Більш за все мене цікавить створення текстів, які відстоюють права жінок та ЛГБТ. Борюся з психофобією.

Першоджерело тексту — Феміністична майстерня


Тема фетшеймінгу звучить гучно. Але сьогодні хотілося б поговорити про, як я вважаю, його підвид — шеймінг жінок з великими грудьми. Отже, як людина, яка більшу частину свого життя живе з маркуванням «G» на бюстгальтері, спробую розсортувати шкідливі стереотипи й упередження щодо жінок з великими грудьми.


Груди великого розміру мають бути «стоячими»


Когось може здивувати таке відкриття, але закони земного тяжіння діють й на груди. Стандарти модних журналів задають як норму здебільшого кулеподібні груди. При цьому найчастіше медіа демонструють персон з імплантатами або підтяжками великих грудей. Природні груди великого розміру не такі пружні, як на картинці. Через це багато дівчат бояться роздягатися до кінця під час сексу, бо вважають своє тіло непривабливим. Так, на таких грудях можуть бути розтяжки навіть у юному віці й це абсолютно нормально. Стриї можуть з’явитись через коливання ваги або гормональні стрибки.


Великогруда персона неодмінно бажає сексу чи уваги


В патріархальному суспільстві великогруда жінка часто сприймається як така, що через будову свого тіла начебто запрошує чоловіків до небажаних знайомств, хтивих жартів чи домагань. Тільки сама персона з великими грудьми може визначати свої особисті кордони й, безумовно, має право вдягати речі з великим декольте тому що вважає це гарним чи зручним. Жоден крій одягу не є запрошенням до вербального чи фізичного насильства й не є його виправданням.


Великі груди допомагають просуватися у житті


Існує стереотип що, «великі груди — підстава того що кар’єра піде вгору». По факту жінки з великими грудьми стикаються з масними жартами, домаганнями на робочому місці, або маркуються як погані спеціалістки тільки через свою статуру. Цьому сприяють мізогінні стереотипи щодо того, що фігуриста жінка не може бути розумною, бути спеціалісткою своєї справи.


У полюванні на білизну чи одяг легко щось знайти


Те, що все пішло трохи не так, як в дівчат навколо, починаєш розуміти, коли за кілька місяців у підлітковому віці потребуєш більший, ще більший розмір бра. Форма стає малою й піджака треба шукати у дорослих магазинах одягу й вкорочувати. Груди часом нестерпно ниють постійно, їм усе одно, скоро менструація чи ні. Мабуть, найобразливішим для мене епізодом став випадок у магазині білизни. «На таких не шиють!» — презирливо сказала продавчиня, пірнаючи в журнал. Й одразу відчуваєш себе якимось непотребом, сміттям, відчуваєш вину за те, що не вкладаєшся в універсальний «для всіх» розмір. Не менш болючою є тема підбору одягу, особливо для дівчат, які мають велику різницю між об’ємом грудей та об’ємом талії. Те, що добре сидить в грудях, на талії висить мішком, знайти купальник — виснажливо й дорого.


Якщо це природньо, то не створює проблем зі здоров’ям


Коли жінка з великим розміром грудей зізнається, що хотіла б зробити зменшення грудей чи підтяжку, найчастіше вона може почути, що вона дурна, бо усі біжать збільшувати, а тут втілення чужих мрій вже сформувалося, ще й безкоштовно. Звісно, усе індивідуально, але часто жінки з великими грудьми скаржаться на болі у шиї, хребті, випадіння хребців, що тягне за собою проблеми з ходою, заважає при фізичному навантаженні. Специфічною проблемою є й те, що складно знайти зручну позу для сну. Спати на животі важко, бо груди здавлені, на спині без білизни спати боляче, на боці складно дихати й це не завжди зручно.


Бодіпозитив потихеньку набирає обертів, я з радістю зустрічаю у стрічці фото жінок в м’яких спортивних бюстгальтерах. Селфі зі спортзалу, пляжу чи «домашні» селфі. Під такими фото неодмінно вигулькує чоловік зі сверхцінною думкою про те, що в бюстгальтері без кісток нема тієї самої «звабливої западинки» між грудьми. Але головне щоб самій жінці було комфортно, з металевими кістками чи у спортивному бра, з натуральними великими грудьми чи з тими, що були зменшені.

«На таких не шиють!»: пригоди жінки з великими грудьми