8 грудня, 2024

Екологія в купальниках, або про конкурс краси КНУ імені Тараса Шевченка

23 жовтня 2018
Люблю ставити цілі та досягати їх. Маю сильний характер - для мене не складає проблеми створювати конкуренцію чоловікам у будь-яких питаннях. Не поділяю захоплення/заняття /діяльність на чоловічі та жіночі. Проте розумію, що не всі мають такі риси як у мене і, що наше суспільство має багато стереотипів, щодо ролі жінки, та проблем з правами жінок.

Якщо з проведенням щорічного конкурсу «Королева КНУ» всі більш-менш змирилися та сприймають це як непорушну традицію (хоча доцільність цього теж під питанням), то повернення «виходу у купальниках» для більшості є абсолютно неприйнятним. Протягом останніх років КНУ імені Тараса Шевченка, піклуючись про свій імідж та авторитет, не проводив дефіле у купальниках на Конкурсах краси та дуже цим пишався, адже він — головний «постачальник» інтелектуальної еліти країни. Тобто акцент завжди робився на інтелектуальні здібності учасниць та їх громадянську позицію, а вже потім на їх — зовнішні риси.


Проте цього року організатори Конкурсу вирішили зробити нововведення і вдягли дівчат у кальники та прозорі плащі. Для чого вони це зробили? Темою Королеви КНУ 2018 стала екологія. І учасниці грали роль працівниць, які після «зміни» дефілюють у купальниках на фоні димлячих труб заводу. Виглядало все абсурдно та недоречно. По-перше, яким чином вони транслюють екологічні проблеми? Тим, що працюють на шкідливому заводі? По-друге, навіщо для цього їх потрібно було роздягати? По-третє, чому вихід у купальниках та відео ГО «Україна без сміття» були єдиними згадками про екологію за весь Конкурс, якщо це мало би бути наскрізною тематикою Королеви КНУ? Коли світ ставить питання про доцільність таких конкурсів загалом, ми повертаємо дефіле у купальниках... А що буде далі?

Екологія в купальниках, або про конкурс краси КНУ імені Тараса Шевченка