В будинку, в котрому я виросла, проживала дівчина, котра ще в юному віці почала займатись проституцією.
Увагу завжди привертав макіяж, котрий додав їй кілька років. Іноді здавалось, що вона навмисно прагне виглядати старшою за своїх однолітків. Одягалась дівчина без жодного натяку на своє заняття.
Мені до сих пір не відомі причини, котрі штовхнули її до проституції. Можливо, це були проблеми у стосунках з психічно хворою матір'ю чи погана компанія, з якою водилась дівчина. Звісно, мешканці будинку засуджували неповнолітню "блудницю", переповідаючи одне одному, о котрій годині й на якій машині вона поверталась додому і ще багато подробиць з її особистого життя.
Проституція неповнолітніх дівчат не є чимось новим у суспільстві чи, скажімо, результатом його розпусності, як вважали багато моїх сусідів. Це явище має свою історію і навіть спорідненість із сучасністю. Наївно вважати, що саме розпуста лежить в його основі, й що заборони та вичитування лекцій про мораль здатні його побороти.
В минулому проституція була легальна, а борделі наповнювали казну держави. Усі повинні були дотримуватись спеціальних приписів. Одним з таких приписів була заборона неповнолітнім займатись проституцією. Звісно, заборону порушували та несли покарання, проте проблему вирішити до сих пір не вдалось. Це зумовлено історичними подіями та соціальними процесами в Україні та світі.
Пік проституції неповнолітніх в Україні припав на початок ХХ століття й був зумовлений значним збільшенням кількості безпритульних дітей. Причиною цьому стали: Перша Світова Війна, громадянська війна та голодомори на українській території. Через ці події діти ставали сиротами, втрачали свої домівки й змушені були вештатись вулицями у пошуках якоїсь поживи..
Збільшення кількості військових та місць їхньої дислокації значно збільшив попит на повій, зокрема, неповнолітніх. Тобто, були ті, хто готові були вступити в статевий контакт аби себе прогодувати й ті, хто готові були за це заплатити. Власне, військовий конфлікт на Донбасі аналогічно посприяв поширенню такого явища. Відомі навіть випадки, коли дівчата пропонували секс в обмін на продукти харчування.
Окрім цього, в сучасній Україні проявилось таке явище як соціальне сирітство, коли батьки подались закордон на заробітки, покинувши своїх дітей-підлітків або самих, або на стареньких батьків. Ці діти зростають без батьківської уваги й часом вештаються вулицями тільки тому, що вдома нікого нема. На них легко впливати, чинити тиск через ще не сформований характер. Тому неповнолітні дівчата, котрі почали водитись з поганою компанією швидко потрапляють у проституцію.
Слід зауважити й про наркозалежність неповнолітніх. Мені відомо про випадок, коли старшокласниця віддвалась кожному за наркотик. Все почалось з кохання до наркозалежного парубка... Ну й, звісно, втягнення неповнолітніх у проституцію з метою збагачення неабияк сприяє поширенню цього явища. За молоде "ще не зношене" тіло гарно платили в минулому й продовжують платити, тому охочих заробляти на посередництві між проституйованою неповнолітньою й клієнтом завжди вистачало й вистачає. Часто сутенери вдаються до психологічного тиску та фізичного насильства аби змусити до заняття проституцією. Тому просто заборона насправді часом нічого не вирішує, як й легалізація проституції.