18 липня, 2024

"Святі патріоти"

23 квітня 2017
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

Спостерігаючи за палкими патріотами, що прагнуть захистити традиційні українські моральні цінності - ніяк не можу втямити: про які цінності йде мова? Річ у тім, що поруч із християнською мораллю стоїть героїзація та вшанування пам'яті дивізії СС " Галичина". Мені це нагадує "гундяєвську церкву", що благословляє ДНР/ЛНР й "руський мір" - теологічну доктрину, яка пропагує об'єднання трьох народів й розмивання національної ідентичності.


За моїми спостереженнями: релігія переплелась із політикою й почала активно впливати на "уми громадян". У підсумку: особливо жінки, взявши ікони у руки, перекривали шлях українським військовим й при цьому лояльно відносились до військових формувань ЛНР/ДНР. Тобто поруч із православ'ям стоять терористичні утворення на Донбасі, які так люблять розповідати про "скрєпи".


Звісно, що до справжнього православ'я ці "скрєпні утворення" не мають жодного відношення, бо релігія була використана ними для певних політичних цілей й маніпулювання свідомістю мас. Власне, це стосується й багатьох таких борців за українські традиційні релігійні цінності.Релігія використовується ними для досягнення певних цілей, слугуючи водночас прикриттям й інструментом для маніпулювання свідомістю мас. Пояснюю детальніше.


Доволі часто від таких патріотів доводилось чути фрази про те, що вояки дивізії СС " Галичина " - це найкращі християнські воїни чи про їхню боротьбу із комуністами. Відкидаю радянське трактування історії створення та існування дивізії СС "Галичина", залишаючи всього два доведені історичні факти: 


1. На час формування дивізії існувала УПА, яка боролась за Українську державу.


2. Дивізія входила до складу військ Ваффен СС, що воювали за Третій рейх й провела два бої з радянською армією.


Якщо поглянути на історію розколу ОУН, то однією з причин була саме співпраця цієї організації, якою тоді керував А.Мельник з фашистами. У підсумку отримали два націоналістичні табори, що ворогували між собою: ОУН під проводом С.Бандери, що прагнув революційної радикальної боротьби й ОУН під проводом А,Мельника, що співпрацювала з гітлерівською Німеччиною.


В УПА йшли воювати "бандерівці", основу ж дивізії СС "Галичина" склали" мельниківці". Обидва режими, що сталінський, що гітлерівський були людиноненависницькими й не мають жодних виправдань. Парадокс у тому, що цих " святих патріотів" слово гендер у Стамбульській конвенції неабияк лякає й вони активно виступають проти, а військове формування, що входило до складу Ваффен СС для них виглядає героїчним. Бачте, СС "Галичина" боролась проти комуністів й тому вони герої, а на чиїй стороні вже не має значення. Власне, СС "Галичина" й його прихильники мають таке ж відношення до християнства як ДНР/ЛНР до православ'я.