18 грудня, 2024

Віддайте владу жінкам!

23 лютого 2017
Тимків Ніна
Дивлячись на те, що відбувається у країні, всередині накипіло чимало. Зокрема, становище жінки, права якої часто-густо є тільки на папері. Окрім цього, вона часто піддається цькуванню через стереотипи мислення, що поширені у суспільстві. Тому дуже важливо провадити боротьбу за права людини в Україні.

Дивлячись на збройні громадянські конфлікти, що призвели до голоду населення в Африці, мимоволі хочеться вигукнути: " Віддайте владу жінкам!"


Не сумнівайтесь у тому, що жінки у яких пухнуть від голоду діти, а самі вони зазнають постійного насильства - знайдуть порозуміння. За даними міжнародних організацій від голоду, який спричинений громадянськими війнами, потерпають у сучасному світі Ємен, Південний Судан та Нігерія. Всі ці країни об'єднує одне лихо: через власні амбіції та боротьбу за владу були утворені збройні формування, що почали ворогувати одне з одним.Чоловіки не змогли поділити між собою владу, а тому до рук взяли зброю, що призвело до занепаду сільського господарства у країні.


Це й не дивно, бо історія патріархату - це історія війн, які дуже часто найжахливішим чином позначаються на жінках та дітях. За даними міжнародних організацій жінки, що проживають у зоні громадянського конфлікту перелічених вище африканських країн, постійно піддаються насильству з боку збройних формувань. Тому вони змушені ховатись у болотах біля річок чи проживати у таборах для біженців, що охороняються ООН. Ховати змушені й своїх дітей, яких силою можуть відібрати й продати у рабство. Порушення прав людини є кричущим, яке супроводжується ще й голодною смертю.


Щоб якось виправити ситуацію були створені спеціальні програми, які заохочують жінок до отримання освіти, що сприяло б більшій активності жіноцтва у суспільно-політичних процесах та подолання голоду. За даними ЮНІСЕФ всього 1% дівчат мають закінчену початкову освіту у Південному Судані, а кількість грамотних жінок у Ємені складає 30% від загальної кількості. Країни з патріархальним устроєм суспільства не кладуть собі за пріорітет розвиток освіти, особливо жінок. Навіщо войовничим чоловікам мати поруч освічених жінок, яких простіше на прикладі нігерійського суду визнати "рухомим майном".


До чого я це все пишу, адже Африка так далеко? На носі 8-ме березня - день до якого в Україні приліпили чимало різних штампів. Хоча це міжнародний день солідарності жінок і у нашому суспільстві повинні не забувати про тих, хто потерпає зараз від голоду, зневаги й насильства.