16 листопада, 2019

07/12/17 Публічна лекція "Не_змінна сім'я у мінливому світі"

1 грудня 2017
553

У вересні цього року мер Чернігова Владислав Атрошенко, розмірковуючи над проблемою депопуляції, сказав: «Якщо брати патріотичну складову, щоб мінімум 3 дитини в сім’ї. Щоб дівчина і хлопець, вони виростали і знали, що якщо в них не буде 3 дітей, значіть вони хворі, якісь не такі, вони взагалі не українці». Подібні непрофесійні (якщо не сказати дилетантські) інтерпретації демографічних змін не є рідкістю у публічних промовах, у законодавчих ініціативах та текстах медій.
«Подружня пара, що перебуває у зареєстрованому шлюбі, та має двох дітей» ‒ такий образ сім’ї відтворюється у державній сімейній політиці України. Наскільки ця модель (не)відповідає сучасним практикам сімейних взаємин?

07/12/17 Публічна лекція "Не_змінна сім'я у мінливому світі"

На лекції, з позицій соціології, демографії та гендерних досліджень, ми поговоримо про те, що відбувається з сім’єю у 21 столітті в Україні, чому ці зміни відбуваються, чому ми ніколи не повернемося до ідеалу «традиційної родини» та спробуємо вдивитися в калейдоскоп різноманітних форм сім’ї.

Лекторка: Олена Стрельник, кандидатка соціологічних наук, гендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» (2017), стипендіатка програм Ендрю Карнеґі (США) та Меморіального фонду Івана Коляски (Канада); колумністка (пише для ресурсів «Українська правда. Життя», «Гендер в деталях», «Повага: кампанія проти сексизму в ЗМІ та політиці»).

Вхід на лекцію вільний за попередньою реєстрацією:
https://goo.gl/jWjdju

У Хармсі, де проходитиме лекція, можна придбати каву, чай, какао та їжу.

Де: Володимирська, 43, Київ.

Коли: 18-20.00

1 грудня 2017
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою