18 вересня, 2024

Про авторку

Мирослава Дядюк
Мирослава Дядюк
історикиня

Завідувачка відділу рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. Стефаника НАН України, кандидатка історичних наук. Авторка публікацій з історії України першої половини ХХ ст., зокрема історії українського жіночого та консервативного рухів у Галичині, історії та теорії пресознавства, бібліотекознавства, архівознавства та джерелознавства. Авторка монографії «Український жіночий рух у міжвоєнній Галичині: між гендерною ідентичністю та національною заангажованістю» (2011); упорядниця книг: «Мілена Рудницька. Статті. Листи. Документи» (1998), Листи Вячеслава Липинського до Осипа Назарука (1921-1930)» (2004).

Всі статті
З книги «Українські жінки в горнилі модернізації». Змагання за представницьку рівність: політична діяльність жінок у міжвоєнній Галичині
Процеси модернізації стрімко вривалися у розмірене життя українських жінок кінця ХІХ - початку ХХ століття, перекроїли систему цінностей, світогляд, сфери діяльності, змінили звичні і додали нові соціальні ролі. Дві світові війни, революції, Голодомор, радянська влада й окупація... Що взагалі означало «бути жінкою» в ті часи? Жінки були активним учасницями усіх тих змін, спражніми дієвицями Історії, долучаючись до них у специфічний жіночий спосіб. Мирослава Дядюк розкриває малознані сторінки жіночої політичної діяльності на Західній Україні між двома світовими війнами.