16 липня, 2024

Феміністичний календар до 140-річчя українського жіночого руху

12 червня 2024
Поширити в Telegram
177

Щоденний календар на 2024 рік присвячено 140-річчю українського жіночого руху. Це спроба зібрати дати української історії, важливі для історії й розвитку феміністичного та гендерного руху як такого, що просуває ідеї гендерної рівности і прав жінок.

Інформацію для календаря збирали по краплинах з відкритих джерел. До складання його долучилися активістки й активісти сучасного жіночого і гендерного руху, за що кожній та кожному з них щира подяка.

«Товариство руських женщин» заснувала Наталія Кобринська 1884 року. Це перша українська феміністична організація, від моменту її створення і ведемо відлік.

Календар розповідає про жінок-лідерок і першопроходиць у різних царинах, про видатних

діячок українського жіночого руху, про громадські організації, які працюють у сфері просування рівних прав і можливостей, про мистецькі твори, активістські проєкти, зміни законодавства та інші події, знакові для феміністичного й гендерного руху.

Цей календар не претендує на всеохопність і не є енциклопедією українського феміністичного й жіночого руху. Це тільки початок великого популяризаційного проєкту, до якого можуть долучитися всі охочі.

Якщо ви пропонуєте додати в календар якусь дату, подію, будь ласка, надішліть нам цю інформацію на адресу: gender.museum@gmail.com 

Щоденний календар, присвячений 140-річчю українського жіночого руху створено експертним ресурсом Гендер в деталях за фінансової підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля, бюро Київ—Україна, та ООН Жінки в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Думки, висновки чи рекомендації, які містить цей матеріал, не обов’язково відображають погляди Фонду імені Гайнріха Бьолля, бюро Київ—Україна, ООН Жінки та Уряду Швеції.

Партнер проєкту — Музей жіночої та гендерної історії Gendermuseum.

Заохочуємо слідкувати за фейсбук та інстаграм експертного ресурсу Гендер в деталях, де щодня публікується інформація про події цього дня.

Завантажити весь календар на 2024 рік можна тут

Нижче ми розміщуємо лише кілька сторінок за окремі дати кожного місяця, щоб ознайомити вас з стилем, змістом і духом календаря. З повним календарем можна ознайомитися за посиланням вище.

 

 

Січень

    Лютий

Березень

Квітень

Травень

Червень

Липень

Серпень

Вересень

Жовтень

Листопад

Грудень

12 червня 2024
Поширити в Telegram
177
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою