22 грудня, 2024

Перші кроки до відновлення справедливості: посібник для тих, хто долає наслідки сексуального насильства, учиненого на Донбасі

4 вересня 2021
Поширити в Telegram
1158
Завантажити у форматі: PDF (7.6 МБ)

Посібник містить практичні рекомендації з покроковим описом дій постраждалої особи в процесі юридичного захисту своїх прав, а також зразки необхідних юридичних документів. Частина книги – це список контактів державних та громадських організацій, які надають різноманітну допомогу постраждалим.

На Сході України випадки сексуального насилля найчастіше фіксуються у незаконних місцях позбавлення волі; блокпостах; у жилих районах, контрольованих озброєними групами та/або розташованих поблизу місць дислокації військових підрозділів.

«Найчастіше сексуальне насильство було покаранням за громадянську позицію. Хтось воював за нашу країну із зброєю в руках. Хтось просто казав, що я громадянин України на окупованих територіях. Хтось створював критичні публікації в соціальних мережах і потрапляв за це до незаконних в’язниць. Наслідком цього було зґвалтування чи інші форми сексуального насилля. Своєю книгою ми прагнемо допомогти цим мужнім жінкам і чоловікам  повернутися до нормального життя після пережитих страждань»,

- зазначив голова «Східноукраїнського центру громадських ініціатив», один з співавторів видання Володимир Щербаченко.

Правозахисники зазначають, що характерними для конфлікту на Сході України є такі типи сексуального насилля як: зґвалтування; примушення до акту сексуального характеру; побиття або заподіяння травми статевим частинам тіла, завдавання каліцтв, опіків, стиснення, насильницьке обрізання або інше ушкодження статевих частин тіла; примусове спостереження за сексуальним насильством та катуванням із використанням сексуального насильства; формування обґрунтованого передчуття або страху акту сексуального насильства, у тому числі шляхом сексуальних погроз, погроз зґвалтування; образи, приниження, залякування сексуального характеру охоплюють серед іншого також принизливі коментарі щодо зовнішнього вигляду постраждалих, їх фізіологічних особливостей; примусове (повне або часткове) оголення; спільне утримання в одному приміщенні чоловіків та жінок, у тому числі без надання окремого туалету та/або душу тощо.

Видання створене за підтримки ООН Жінки в Україні в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії. Погляди авторів, викладені у даній публікації, не обов’язково відображають позицію ООН Жінки, ООН чи пов’язаних із ними організацій чи офіційну позицію міжнародних партнерів.

Перші кроки до відновлення справедливості: посібник для тих, хто долає наслідки сексуального насильства, учиненого під час збройного конфлікту на Донбасі / І. Довгань, В. Смірнов, Ю. Чистякова, В. Щербаченко; за заг. ред. авторів // ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив». – К., 2021. – 136 с.

4 вересня 2021
Поширити в Telegram
1158
Завантажити у форматі: PDF (7.6 МБ)
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою