6 червня, 2020
Чоловічий порадник - Зображення

Чоловічий порадник

11 квітня 2020
Поширити в Telegram
193

Чоловічий Порадник – це спецпроект Гендеру в деталях із художником Олександром Греховим, у якому чоловіки дають поради іншим чоловікам щодо гендерних стереотипів. Мета серії – показати, що чоловіки можуть і мають підтримувати гендерну рівність не тому, що «так сказали феміністки», а тому що це базовий ціннісний орієнтир розумної людини. Окремі з цих порад ми взяли з реального життя.


Гендиректор успішної компанії Андрій

Андрій знає, що шукати на роботу «приємну молоду дівчину, яка стане прикрасою колективу» – це сексизм, а не бізнес. Будьте як Андрій!

Батько двох дітей Роман

Роман знає, що незахищений секс може призвести до вагітності, і якщо чоловік та жінка не готові мати дитину, їм варто користуватися контрацепцією. Ось так просто.

Олексій, майстер манікюру

Олексій знає, що немає «чоловічих» і «жіночих» професій, а гендерна рівність – це не про те, що когось беруть на роботу через статеву чи гендерну приналежність. Будьте як Олексій!

Ігор, який розділяє домашні обов'язки разом зі своєю партнеркою

Ігор знає, що прибирання й готування їжі – це НЕ обов'язок жінок, а справа, що вимагає додаткових часу й ресурсів. В Ігоря руки, а не лапки, він уміє прибирати й готувати і робить це на рівні з партнеркою. Будьте як Ігор!

Модель Олександр

Олександр знає, що жінки часто потерпають від сексуальних домагань. Тому Олександр підтримує своїх колежанок у модельному бізнесі, коли ті говорять про це, і не мовчить, коли стає свідком недоречних коментарів у їхній бік. А ще він знає, що жінка – НЕ сексуальний об'єкт. Будьте як Олександр!

Студент Ігор

Ігор знає, що поважати жінок це не про те, щоб поступитися місцем у транспорті вродливій дівчині чи гарно ставитися лише до своєї партнерки. Повага до жінок – це, перш за все, повага до людини, уміння прислухатися до неї і її потреб. Будьте як Ігор!

Гуморист Дмитро

Дмитро знає, що жарти, які ґрунтуються на дискримінації – вузьколобі, неактуальні й посилюють нерівність. Тому він намагається бути оригінальним і не посилювати стереотипи своїм гумором, а, навпаки, боротися з ними. Будьте як Дмитро!

Поліцейський Юрій

Юрій знає, що в насильстві завжди винна людина, яка це насильство вчинила. А ще Юрій переконаний, що чоловікам нема чого боятися рухів проти насильства щодо жінок, просто варто навчитися питати й діяти зі згоди самої жінки.

Бодібілдер Леонід

Леонід знає, що проявляти силу потрібно у спеціально відведених для цього місцях, і дім – явно НЕ таке місце. Тому Леонід радить усім людям, які схильні до фізичного насильства, записатися на бокс (і терапію, бажано). Прислухайтеся до Леоніда!

Менеджер (і супергерой на дозвіллі) Богдан

Богдан знає, що жінка на керівній посаді – це не удар по чиїйсь мужності, а звичайна реальність, у якій і жінки і чоловіки фахово виконують свою роботу. Будьте як Богдан!

11 квітня 2020
Поширити в Telegram
193
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Інтерв’ю з Іллею Стронґовським про феміністичне книговидання та поширення ідей гендерної рівности
Ілля Стронґовський — дизайнер, ілюстратор, власник студії «strng», співзасновник видавництва «Видавництво». Здобув популярність як один із найпомітніших представників покоління так званих «двотисячників». Займається літературою (поезія, переклад), культуртрегерством («Молода Республіка Поетів», окремі літературні акції).
Інтерв’ю з Віктором Вальчуком про фемінізм та проблему домашнього насильства в Україні
«Мої друзі і знайомі, навіть із часів міліції, завжди мене «підколюють», що я захисник бідних стражденних жінок. Для них це смішки, а насправді зовсім не смішно, коли відчуваєш цей біль»
Невидима дискримінація в освіті
Чи є дискримінація в освіті? На перший погляд, наче немає — обидві статі мають рівний доступ до навчання. Та якщо придивитися, починається: ось уже й археологія не жіноча справа, а увага до жіночої історії в студентському есе може спричинити конфлікт з викладачем та заниження оцінки. Чи може бути інакше? Має бути інакше!
Що в індексі тобі моєму: чи справді з правами жінок в Україні гірше, аніж в Польщі, Росії і Киргизстані?
Нещодавно Джорджтаунський інститут жінок, миру та безпеки (США) у співпраці з National Geographic випустили цьогорічний  Індекс безпеки і миру для жінок.  Україна опинилась на 105 (з 167) місці. Попереду - Польща, Росія, Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Вірменія, Руанда, Катар, Бахрейн і ще багато “дружніх” до жінок країн. Як так сталось — аналізує докторка економічних наук.
Інтерв’ю з Ростиславом Семківим про фемінізм у літературі і повсякденному житті
«Не жінки чи чоловіки укладають асфальт, а машини укладають асфальт, а от хто керує машинами — це, в принципі, не важливо».
Стан та просування рівних можливостей для жінок та чоловіків у культурних та креативних індустріях
У 2018 році Британська Рада спільно із агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks дослідила представлення жінок у культурних та креативних індустріях в Азербайджані, Вірменії, Грузії та Україні. Дослідження було профінансовано Фондом попередження конфліктів, стабільності та безпеки Уряду Великої Британії у рамках ширшої програми підтримки креативних індустрій, яку здійснює Британська Рада.
Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку
Письменниця Наталка Сняданко поспостерігала за сім’ями українців на курорті — всі ми добре знаємо ці гендерні «розклáди». Як робити натомість, щоби бути рівними і справді щасливими? Усе ніби дуже просто, але прості речі часто виявляються найскладнішими.
Гендерні війни: як ми можемо їх розпізнати і припинити?
У нашому повсякденні багато ситуацій, у яких проявляється «гендерна війна», що її ми зазвичай не помічаємо. «Звичні» моделі поведінки, «невинні» жарти, «само собою зрозумілі» очікування, які всі разом призводять до дискримінації і нерівностей. Автор робить анатомічний розтин кількох типових «битв» цієї війни і показує шлях до гендерного миру.
ЗМІ та реклама в ідеальному світі майбутнього
ЗМІ та реклама відіграють одну з визначальних ролей у формуванні людської свідомости, адже вони чітко показують суспільні норми й проблеми. На жаль, сучасні засоби масової інформації й рекламні матеріали часто транслюють сексизм, мізогінію та віктимблеймінг. Якими вони мають бути в ідеальному світі? Спробуймо розібратися.
Умови праці та дискримінаційні практики в сучасній Україні (на прикладі вивчення працівників супермаркетів "Фуршет")
Відповідно до норм міжнародного законодавства, рівні права і можливості чоловіків і жінок, зокрема, на ринку праці, повинні забезпечуватися українськими працедавцями. Досліджено, що нормативно-правова база України існує на засадах гендерної рівності в усіх сферах діяльності загалом, і стосовно трудової діяльності зокрема. У статті на прикладі аналізу ринку праці у мережі супермаркетів вивчено гендерні та вікові особливості структури зайнятості, випадки вертикальної і горизонтальної сегрегації ринку праці, загалом дотримання умов праці, як-от, техніки безпеки тощо.