14 листопада, 2019

Істор(її) мистецтва. Академізм. Романтизм

17 липня 2019
1106

Істор(її) мистецтва. Академізм. Романтизм

Запис шостої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про академізм та романтизм.

Перші декілька хвилинок Ліля Скрипник (Lilia Skrypnyk) знайомить нас з явищем "скляна стеля" - що це, хто з цим стикається, яка статистика.

І після Oleksandra Kushchenko розповідає про академізм, який як мистецький стиль і напрям наголошував на необхідності дотримуватися принципів і правил, визначених національними академіями мистецтв.

Ці інституції як авторитети визначали засадничі тенденції: використання спадщини античності та Відродження. Характерні особливості розглянемо на прикладі живопису Віржині Демон-Бретон (Virginie Demont-Breton) та скульптури Ені Уітні (Anne Whitney).
Академізм намагався переосмислити спадщину класицизму, до якого був близьким за духом, та романтизму, ближчого до нього за часом. Романтизм звертався скоріше до культури середньовіччя і фольклору ("казкові" сюжети). На прикладах робіт Елеанор Бойл (Eleanor Vere Boyle) - британської ілюстраторки, яка надихала своєю творчістю засновника братстсва прерафаелітів Данте Росетті, спробуємо уявити собі цю "романтику". Темну сторону романтизму побачимо на прикладі роботи Фредеріки Емілі О'конелл (Frédérique Émilie Auguste O'Connell). А також поговоримо про стилістичну тенденцію епохи романтизму - орієнталізм, - на прикладах робіт Генрієтти Браун (Henriette Browne).

Дивіться також:

17 липня 2019
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Мистецтво - жіноча справа: Вікторія Рацюк
В Міжнародний день музики Gender Culture Centre представляє перший соціальний ролик "Мистецтво - жіноча справа". Зйомки роликів відбувалися у рамках кампанії "Обирай професію за покликанням". 
Коханці революцій: чи змінилося феміністичне і квір мистецтво після Євромайдану
Євромайдан і війна на Сході України глибоко вплинули й змінили українське суспільство. Чи стало воно в перебігу цих змін приязнішим до гендерної політики, фемінізму та жіночих рухів? Сучасне мистецтво часто є маркером соціальних процесів. За останні роки відбулося багато мистецьких подій, які зачіпають теми гендеру й сексуальности, зокрема й публічних скандалів. Є вони наслідком постмайданної лібералізації суспільства чи лише продовженням тривалих процесів, які почалися ще в 1990-х? Відповіді на ці питання — у статті. (Текст було написано навесні 2019 року)
Лекція Тамари Злобіної «Гендерний розпад»
Уявлення про гендерні ролі жінок та чоловіків не є фіксованими – вони змінюються разом з розвитком суспільства. Україна після Майдану – це нуртуюче поле постійних змін, які мають і свій гендерний вимір. Колишні гендерні моделі (радянські, пострадянські) розпадаються, натомість створюються нові – сучасні, демократичні, європейські. Для того, щоб краще зрозуміти цей процес, його вартує побачити в історичній перспективі. Тому лекція «Гендерний розпад» – це захоплююча екскурсія гендерною історією України останнього століття, яка допоможе кожному та кожній усвідомлено творити рівноправне, щасливе майбутнє.
Істор(її) мистецтва. Мистецтво після Другої Світової війни
Запис тринадцятої завершальної лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про мистецтво після Другої Світової війни.
Істор(її) мистецтва. Мистецтво доступне кожн_ій
Запис дванадцятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про мистецтво доступне кожн_ій.
Істор(її) мистецтва. Кубізм. Футуризм
Ось і запис десятої лекції з курсу "Істор(її) мистецтва" про кубізм і футуризм.
Істор(її) мистецтва. Пост-імпресіонізм. Пуантилізм. Наївне мистецтво
Запис дев'ятої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про пост-імпресіонізм, пуантилізм та наївне мистецтво.
Істор(її) мистецтва. Імпресіонізм. Поява фотографії як революція в мистецтві
Запис восьмої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про імпресіонізм, про появу фотографії і пов'язану разом з цим революцію в мистецтві.
Істор(її) мистецтва. Прерафаелітки. Символістки. Реалізм
Запис сьомої лекції Олександри Кущенко з курсу "Істор(її) мистецтва" про прерафаеліток, символісток і реалізм.