22 лютого, 2019

29 січня запрошуємо на круглий стіл «Ґендер і культура: виклики сьогодення»

17 січня 2019
29 січня в рамках Днів наук НаУКМА відбудеться круглий стіл на тему «Ґендер і культура: виклики сьогодення». Захід організовано кафедрами літературознавства і соціології в рамках Днів науки НаУКМА за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ - Україна. 

29 січня запрошуємо на круглий стіл «Ґендер і культура: виклики сьогодення»

29 січня з 10:00 до 17:00 у рамках Днів науки НаУКМА відбуватиметься круглий стіл «Ґендер і культура: виклики сьогодення». Місце проведення: Києво-Могилянська академія,
вул. Г. Сковороди 2, корпус №3, ауд. 119
.

Програма заходу: 
10.00-10.30 Вступне слово Віри Агеєвої про Соломію Павличко
Літературознавча секція, 10.30-13.00
Віра Агеєва (д.філол.н., професорка кафедри літературознавства)
Власним голосом: жіноча одвертість і модерністський бунт
Ростислав Семків (к.філол.н., доцент кафедри літературознавства НаУКМА)
Та, хто вбиває: підступна жінка як образ художньої літератури
Марія Шувалова (аспірантка кафедри літературознавства НаУКМА)
Великі питання маленьких текстів: гендерний аспект сучасної української, польської та ізраїльської оповідки
Оля Полюхович (к.філол.н., старша викладачка кафедри літературознавства НаУКМА)
Творці історії у прозі Юрія Косача: гендерний підхід
Ірина Борисюк (к.філол.н., доцентка кафедри літературознавства НаУКМА)
Трансформація гендерних ролей в українській літературі для дітей (на прикладі повісті В. Близнеця «Женя і Синько»)

13.00-14.00 Перерва на каву

Соціологічна секція, 14.00-16.30
Марценюк Тамара (к.соц.н., доцентка кафедри соціології НаУКМА)
Гендерні студії в Україні із часів незалежності: чи боїться академічна спільнота фемінізму?
Світлана Оксамитна (д.соц.н., професорка кафедри соціології НаУКМА)
Жінки і кар'єра: власна чи чоловікова?
Тетяна Костюченко (старша викладачка кафедри соціології НаУКМА)
Гендерна (не)рівність за результатами опитувань громадської думки: крок до егалітарності чи закріплення стереотипів?
Марина Бардіна (аспірантка кафедри соціології НаУКМА)
Гендерне квотування в Україні: публічна діяльність та законодавчі ініціативи
Олена Богдан (к.соц.н., доцентка кафедри соціології НаУКМА)
Право жінок на священнослужительство в християнстві: контроверсійне сьогодення та неуникне майбутнє?

16.30-17.00 Підсумки і заключні слова

Вхід вільний, без попередньої реєстрації! Запрошуються всі охочі.

Сторінка заходу на Facebook.

17 січня 2019
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні: теорія та практика
Сьогодні політика гендерної рівності є важливим чинником глобального розвитку і фундаментальним правом людини. Більшість урядів узяли на себе зобов’язання щодо досягнення цілей гендерної рівності і впровадження гендерних аспектів у державну політику. З цією метою були створені численні інструменти і підходи. Починаючи з 1995 року ряд міжнародних організацій та інституцій, зокрема Фонд розвитку для жінок ООН (ЮНІФЕМ, зараз ООН Жінки), Програма розвитку ООН (ПРООН), Європейська економічна комісія ООН (ЄЕК ООН) та інші, виступили ініціаторами інтегрування гендерного підходу до бюджетів і таким чином сприяли розвитку концепції і стратегії гендерно-орієнтованого бюджетування (ГОБ).
Інтерв’ю з Тетяною Ісаєвою про феміністичну просвітницьку діяльність і жіночі музеї
Тетяна Ісаєва[1] — засновниця першого в Україні музею, присвяченого історії жіночого руху і темі забезпечення гендерної рівності. Вона, зокрема, авторка ідеї і директорка проекту «“Створимо музей про себе!”: створення першого в Україні гендерного музею» — Музею жіночої й гендерної історії[2]. Презентувала український Музей жіночої й гендерної історії під час П’ятої (Мехіко, Мексика), Другої (Бонн, Німеччина) і Третьої (Буенос-Айрес, Аргентина) міжнародних конференцій жіночих музеїв світу.
Підйом антигендерних рухів? (Anti-Gender Movements on the Rise?)
Концепція "gender backlash” (що можна перекласти як «опір гендерним перетворенням») охоплює діяльність великої кількості різноманітних локальних ініціатив по всій Центральній та Східній Європі, які пропагують ідею, що традиції важливіші за рівність. У багатьох випадках з’ясовується, що ці групи з’являються та підтримуються як впливовими «пролайферськими» організаціями з США, так і кремлівською пропагандою про «Гейропу», які мають на меті дискредитувати Європейський Союз як місце морального розпаду. Авторки цієї публікації дуже стурбовані поточною ситуацією з гендерною рівністю в Центральній та Східній Європі, але так само дають причини сподіватися на краще. 
Гендерний посібник
18 грудня 2018 року в Києві відбулася панельна дискусія «Як впроваджувати гендерний підхід в роботу сервісних інституцій?». Під час заходу було презентовано посібник «Інтегрування гендерного підходу в роботі Центрів надання адміністративних послуг». Гендерний посібник - це збірник концептуальних принципів та практичних рекомендацій щодо інтегрування комплексного гендерного підходу у роботу ЦНАП.
У Харкові відбудеться майстерня «Теоретичні та емпіричні засади гендерних студій»
29-30 березня у Харкові відбудеться майстерня «Теоретичні та емпіричні засади гендерних студій». Організатори: Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи; Національний технічний університет “ХПІ”; Українська асоціація усної історії. До участі запрошують усіх, хто мають бакалаврський чи магістерський ступінь, а також та аспірант_ок із історії, соціології, культурології та інших дотичних дисциплін. Дедлайн подачі заявок — 15 лютого. 
Власть, пол и репродуктивный успех
Книга знакомит читателя с современными  представлениями об эволюции полового поведения человека.  В книге предлагается реконструкция половых связей  на разных этапах эволюции человека и обосновывается связь между формированием устойчивых пар между полами и удлинением сроков младенчества и детства. Обсуждается вопрос о связи между сексом и воспроизводством в современном обществе.
Стандарти недискримінаційної реклами за ознакою статі: українська практика та міжнародний досвід: монографія
Монографія «Стандарти недискримінаційної реклами за ознакою статі: українська практика та міжнародний досвід» присвячена розгляду сучасної теорії та практики саморегулювання рекламної галузі щодо попередження появи дискримінаційної реклами. Наведено текст Стандартів недискримінаційної реклами за ознакою статі, які були прийняті фаховими організаціями маркетологів та рекламістів разом з провідними гендерними об’єднаннями 30 вересня 2011 р. на Всеукраїнському Форумі, а також практичні рекомендації щодо їхнього застосування.
Гендерна абетка для українських медіа
У посібнику «Гендерна абетка для українських медіа» розкриті основні гендерно-тематичні поняття, які допоможуть журналістам і журналісткам усіх видів засобів масової комунікації уникнути стереотипних, сексистських штампів і норм під час підготовки інформаційних матеріалів, статей, передач. Посібник стане в нагоді і PR-менеджерам, керівникам прес-служб, громадським діячам, волонтерам. Представлені у посібнику напрацювання сприятимуть формуванню гендерно-чутливого інформаційного простору, вільного від дискримінації за ознакою статі.
Гендерные исследования в лингвистике и теории коммуникации
Учебное пособие посвящено самой малоизученной области в междисциплинарной сфере гендерных исследований - гендерным аспектам языка и коммуникации и является первой в отечественной лингвистике попыткой определить принципы гендерного подхода в языкознании.