24 червня, 2018

Дискримінаційну рекламу в Чернівцях покарали після скарги "Гармонії рівних"

6 червня 2018
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області за скаргою Ліги захисту прав жінок «Гармонія рівних» визнало дискримінаційною рекламу закладу громадського харчування «Bla Bla Bar» у Чернівцях та оштрафувала підприємство за порушення закону «Про рекламу».

Дискримінаційну рекламу в Чернівцях покарали після скарги "Гармонії рівних"

Зокрема, Держпродспоживслужба повідомила Лігу захисту прав жінок, що «в рекламі зображено жінку як прикрасу та сексуальний об’єкт, включає натяки на сексуальні стосунки та сексуальність людей, які нічим не пов’язані з рекламованим продуктом та не мають прямих асоціацій зі споживанням рекламованої послуги».

В ході розгляду справи був отриманий експертний висновок ГО «Українська асоціація маркетингу», який підтвердив, що реклама закладу «Bla Bla Bar» порушує ст. 7 ч. 3 закону України «Про рекламу»  та ст. 5 п. 5.2.9 Стандарту «Недискримінаційна реклама за ознакою статі». В результаті Держпродспоживслужбою на порушника накладений штраф у розмірі 1250 грн.

«Ця маленька перемога є частиною нашої безстрокової всеукраїнської кампанії «Україна без сексизму», - повідомила голова Ліги захисту прав жінок Олександра Голуб. 

Кампанія «Україна без сексизму» «Гармонії рівних» демонструє успіхи! Звертаючись до Ліги захисту прав жінок і допомагаючи їм фіксувати випадки сексистської реклами, ми долучаємося до творення комфортного й екологічного інформаційного й рекламного простору в Україні. 

6 червня 2018
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Коли я стала мамою, мій фемінізм розцвів буйним цвітом
Від акушерського насилля до післяпологової депресії, від соціальної ізоляції до баталій у батьківському вайбері, від дискримінації на роботі до кризи самореалізації — ось що чекає молодих матерів, однак їх про це ніхто не попереджає. Досвід мами-феміністки відрізняється ще й тим, що вона глибше розуміє соціальні процеси і має мотивацію не миритися з негативом довкола.
Що таке сексуальні домагання?
Проблему сексуальних домагань супроводжує мовчанка, перекладання вини на жертву та ігнорування з боку правоохоронних органів і роботодавців. Однак у багатьох країнах цю проблему вже окреслено юридично й існують механізми захисту жертв. У статті йдеться про історію законодавчого означення поняття сексуальних домагань, його розмежування з суміжними юридичними термінами, відповідальність за такі дії в Україні та за її межами, практику застосування відповідного законодавства.