17 лютого, 2020

Дискримінаційну рекламу в Чернівцях покарали після скарги "Гармонії рівних"

6 червня 2018
Поширити в Telegram
2103

Дискримінаційну рекламу в Чернівцях покарали після скарги "Гармонії рівних"

Зокрема, Держпродспоживслужба повідомила Лігу захисту прав жінок, що «в рекламі зображено жінку як прикрасу та сексуальний об’єкт, включає натяки на сексуальні стосунки та сексуальність людей, які нічим не пов’язані з рекламованим продуктом та не мають прямих асоціацій зі споживанням рекламованої послуги».

В ході розгляду справи був отриманий експертний висновок ГО «Українська асоціація маркетингу», який підтвердив, що реклама закладу «Bla Bla Bar» порушує ст. 7 ч. 3 закону України «Про рекламу»  та ст. 5 п. 5.2.9 Стандарту «Недискримінаційна реклама за ознакою статі». В результаті Держпродспоживслужбою на порушника накладений штраф у розмірі 1250 грн.

«Ця маленька перемога є частиною нашої безстрокової всеукраїнської кампанії «Україна без сексизму», - повідомила голова Ліги захисту прав жінок Олександра Голуб. 

Кампанія «Україна без сексизму» «Гармонії рівних» демонструє успіхи! Звертаючись до Ліги захисту прав жінок і допомагаючи їм фіксувати випадки сексистської реклами, ми долучаємося до творення комфортного й екологічного інформаційного й рекламного простору в Україні. 

6 червня 2018
Поширити в Telegram
2103
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Курс лекцій "Як сучасній жінці протидіяти проявам сексизму?"
Курс лекції від Ради Жіночих Ініціатив, у якому говоритимуть про сезсизм, харасмент, наклеп, погрози та напади на жінок в політичній, державній та приватній сферах.
Другий Український Жіночий Конгрес очима феміністичної редакції
7-8 грудня в Києві відбувся Другий український Жіночий Конгрес. Ми, певна річ, не могли пропустити цю подію й не розповісти вам про неї з перспективи феміністичної редакції.
Рекламу мережі магазинів «Алло» визнали сексистською
Головне управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області визнало дискримінаційною контекстну рекламу мережі магазинів «Алло». Рішення було ухвалено у відповідь на скаргу Ліги захисту прав жінок «Гармонія рівних» та підтверджено експертними висновками Української асоціації маркетингу, Індустріального гендерного комітету з реклами та Експертної ради з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі при Мінсоцполітики.
Дискриминация по признаку сексуальной ориентации и гендерной идентичности в Европе
Настоящий доклад является результатом крупнейшего из когда-либо проводившихся исследований в отношении гомофобии, трансфобии и дискриминации по признаку сексуальной ориентации и гендерной идентичности в 47 государствах-членах Совета Европы. Результаты представлены в шести тематических главах с последующими выводами относительно будущих действий. Рекомендации Комиссара относительно вопросов, освещённых в исследовании, приводятся в начале доклада.
На межі: вирішення проблем дискримінації та нерівності в Україні
Перше всебічне та докладне дослідження проблем дискримінації та нерівності в Україні, у якому описуються характерні моделі дискримінації за різними ознаками та несприятливе становище певних уразливих груп, надається аналіз національного законодавства та міжнародних зобов'язань України в галузі прав людини, оцінюється ефективність їхньої імплементації та надаються рекомендації українській владі з поліпшення ситуації.
Коли я стала мамою, мій фемінізм розцвів буйним цвітом
Від акушерського насилля до післяпологової депресії, від соціальної ізоляції до баталій у батьківському вайбері, від дискримінації на роботі до кризи самореалізації — ось що чекає молодих матерів, однак їх про це ніхто не попереджає. Досвід мами-феміністки відрізняється ще й тим, що вона глибше розуміє соціальні процеси і має мотивацію не миритися з негативом довкола.
Що таке сексуальні домагання?
Проблему сексуальних домагань супроводжує мовчанка, перекладання вини на жертву та ігнорування з боку правоохоронних органів і роботодавців. Однак у багатьох країнах цю проблему вже окреслено юридично й існують механізми захисту жертв. У статті йдеться про історію законодавчого означення поняття сексуальних домагань, його розмежування з суміжними юридичними термінами, відповідальність за такі дії в Україні та за її межами, практику застосування відповідного законодавства.