23 травня, 2019

Головою новообраного Верховного Суду стала Валентина Данішевська

5 грудня 2017
Під час пленуму шляхом таємного голосування за її кандидатуру з-поміж трьох віддали свої голоси 67 із 111 чинних суддів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Головою новообраного Верховного Суду стала Валентина Данішевська

Нова голова ВС обрана терміном на чотири роки.

"Кількість голосів суддів, які не підтримали жодного кандидата -11, кількість голосів за Бущенко - 12, за Данішевську 67, за Кравчука - 27", - оголосив голова лічильної комісії, суддя ВС Микола Гімош.

Після оголошення результатів голосування Данішевська склала присягу члена Вищої ради правосуддя.

Загалом на посаду голови ВС претендували три кандидати -  Валентина Данішевська, Володимир Кравчук і Аркадій Бущенко.

Валентина Данішевська народилась у Запоріжжі. У 1983 році закінчила Одеський державний університет імені І.І. Мечникова за спеціальністю "правознавство". Працювала суддею Арбітражного суду Запорізької області. З 10 листопада 2017 - суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного суду України. Данішевська є засновником, кінцевим бенефіціарним власником та керівником з 2001 року Благодійної організації "Центр комерційного права". У 2015 році була обрана до складу громадської ради при Міністерстві юстиції України.

Першою та наразі єдиною жінкою Прем'єр-міністром в історії України є Юлія Тимошенко. Оксана Сироїд - перша жінка на посаді Заступника Голови Верховної Ради України.

5 грудня 2017
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою