19 липня, 2024

В Україні вперше відбудеться HeForShe University Tour

13 вересня 2021
Поширити в Telegram
775

Рух HeForShe в Україні розпочинає діалог зі студентством про гендерну рівність Рух солідарності за гендерну рівність HeForShe від ООН Жінки вирушає в University Tour, в якому візьмуть участь 5 університетів України. HeForShe University Tour вже відбувся у США, Великій Британії, Канаді та Франції. Після турів в університетах створювались HeForShe-клуби – місця концентрації та дискусійні майданчики для небайдужої молоді. З 16 по 29 вересня про стереотипи, сексизм, дискримінацію та насильство говоритимуть українські студенти та викладачі.

Із проявами сексизму та стереотипів все ще стикається більшість людей світу. Близько половини населення Землі – покоління Z віком до 30 років. І, як свідчить нещодавнє глобальне дослідження руху HeForShe, для них гендерна рівність входить до п’ятірки найприорітетніших питань.

Студентки та студенти часто потрапляють у ситуації, які послаблюють їхню віру в себе, не дають вільно проявляти особистість або реалізовувати у майбутньому свої амбіції, бажання та мрії. Причиною цього може бути як побутовий сексизм, так і домагання або навіть насильство, які подекуди досі замовчуються.

У рамках HeForShe University Tour відбудеться прем’єра навчального фільму, героями та героїнями якого стали перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, співак Дмитро Шуров, співачка Аліна Паш, журналіст Майкл Щур, ведуча та директорка «Дикого Театру» Ярослава Кравченко, дизайнер Іван Фролов, керівниця з розвитку продукту ReFace Марія Пономарчук, офіційний візажист Maybelline NY в Україні Мітя Грибко та футбольна арбітерка Софія Причина. Спеціально для українського студентства вони поділились своїми історіями про стереотипи, пошук внутрішньої впевненості й свободи від думки навколишніх. Після перегляду фільму студентки і студенти матимуть змогу обговорити теми дискримінації, сексизму, толерантності та гендерної рівності разом з експерт(к)ами, лідер(к)ами думок, а також друзями руху HeForShe.

Розклад туру:
• 16 вересня – Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича
• 17 вересня – Львівський національний університет імені Івана Франка
• 22 вересня – Києво-Могилянська академія
• 27 вересня – Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
• 29 вересня – Донецький державний університет внутрішніх справ

А з 1 жовтня фільм з’явиться у відкритому доступі на платформі Youtube, і всі охочі зможуть організувати покази у своїх закладах освіти та молодіжних організаціях.

Детальнішу інформацію шукайте на сайті HeForShe University Tour – https://heforsheukraine.info/universitytour/

13 вересня 2021
Поширити в Telegram
775
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою