23 травня, 2019

Інноваційний проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» у Харкові

28 грудня 2017
З 1 грудня 2017 р. у Харкові за підтримки Європейського Союзу розпочинає діяльність інноваційний проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді».

Інноваційний проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» у Харкові

Мета проекту – розповсюдження ідей гендерної рівності і гендерної культури у Харківській області та на сході України. Проект фокусуватиметься на неформальній гендерній освіті молоді і жінок з метою допомогти їм стати гендерночутливими лідерами і лідерками, які беруть активну участь у процесі прийняття рішень як на місцевому, так і регіональному рівнях. Передбачається, що проект зробить внесок у поширення ідей гендерної рівності та гендерної культури, встановлення  гендерного балансу на рівні прийняття рішень у політичній і економічній сферах, розширенні прав і можливостей жінок і молоді в Україні.

Проект реалізовуватимуть:

  • Харківська обласна громадська організація «Харківський обласний гендерний ресурсний центр» (ХОГРЦ), в результаті діяльності якої було створено Центр гендерної культури як хаб гендерних ініціатив у Харкові і на сході України та Музей жіночої і гендерної історії як Музей для діалогу;
  • громадська організація «Агенція змін «Перспектива»;
  • громадська організація «Сучасна жінка».

Цей проект стане продовженням проекту «Центр гендерної культури як інноваційний майданчик інтерактивної гендерної просвіти», що реалізовувався з 1 січня 2016 р. до 31 грудня 2017 р. за підтримки European Endowment for Democracy. За майже два роки існування Центр гендерної культури став однією з небагатьох, якщо не єдиною, інституцією на сході України, а саме у Харківській області, що займається системною роботою з розвитку гендерної свідомості широкого спектру цільових груп.

Завдяки підтримці Європейського Союзу стане можливим поєднання Центру гендерної культури й Музею жіночої і гендерної історії – єдиного музею жіночої історії, що функціонує на пострадянському просторі, що дозволить створити синергетичний ефект на суспільство з його різноманітними цільовими аудиторіями. У межах проекту будуть створені Студія жіночого лідерства, сімейна коворкінгова площадка і центр розвитку МСБ як незалежні послуги, які будуть підсилювати гендерночутливе ставлення і поведінку в соціальних утвореннях на сході України.

У результаті реалізації проекту Центр гендерної культури стане:

  • сучасним науково-дослідницьким простором для вивчення гендерної проблематики та апробації пілотних гендерних проектів, які пропагують гендер у соціальному і політичному житті у Харківському регіоні.
  • ресурсним та методичним центром для розвитку гендерної культури на регіональному і національному рівнях;
  • Харківською платформою для обміну кращими практиками, хабом для розвитку спроможності громадянського суспільства і громад на сході України;
  • інноваційним центром неформальної освіти дітей, молоді та дорослих, який сприяє розвитку їх гендерних поглядів;
  • майданчиком для суспільного діалогу щодо гендерної проблематики, що є унікальним для Харківського регіону і сходу України;
  • складовою бренду одного з найбільших культурних центрів України – міста Харкова.

Команда проекту відкрита до співпраці та взаємодії, шукає нових партнерських стосунків, що сприятимуть досягненню високих результатів та цілей.

28 грудня 2017
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою