23 квітня, 2024

Інноваційний проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» у Харкові

28 грудня 2017
Поширити в Telegram
3969

Інноваційний проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» у Харкові

Мета проекту – розповсюдження ідей гендерної рівності і гендерної культури у Харківській області та на сході України. Проект фокусуватиметься на неформальній гендерній освіті молоді і жінок з метою допомогти їм стати гендерночутливими лідерами і лідерками, які беруть активну участь у процесі прийняття рішень як на місцевому, так і регіональному рівнях. Передбачається, що проект зробить внесок у поширення ідей гендерної рівності та гендерної культури, встановлення  гендерного балансу на рівні прийняття рішень у політичній і економічній сферах, розширенні прав і можливостей жінок і молоді в Україні.

Проект реалізовуватимуть:

  • Харківська обласна громадська організація «Харківський обласний гендерний ресурсний центр» (ХОГРЦ), в результаті діяльності якої було створено Центр гендерної культури як хаб гендерних ініціатив у Харкові і на сході України та Музей жіночої і гендерної історії як Музей для діалогу;
  • громадська організація «Агенція змін «Перспектива»;
  • громадська організація «Сучасна жінка».

Цей проект стане продовженням проекту «Центр гендерної культури як інноваційний майданчик інтерактивної гендерної просвіти», що реалізовувався з 1 січня 2016 р. до 31 грудня 2017 р. за підтримки European Endowment for Democracy. За майже два роки існування Центр гендерної культури став однією з небагатьох, якщо не єдиною, інституцією на сході України, а саме у Харківській області, що займається системною роботою з розвитку гендерної свідомості широкого спектру цільових груп.

Завдяки підтримці Європейського Союзу стане можливим поєднання Центру гендерної культури й Музею жіночої і гендерної історії – єдиного музею жіночої історії, що функціонує на пострадянському просторі, що дозволить створити синергетичний ефект на суспільство з його різноманітними цільовими аудиторіями. У межах проекту будуть створені Студія жіночого лідерства, сімейна коворкінгова площадка і центр розвитку МСБ як незалежні послуги, які будуть підсилювати гендерночутливе ставлення і поведінку в соціальних утвореннях на сході України.

У результаті реалізації проекту Центр гендерної культури стане:

  • сучасним науково-дослідницьким простором для вивчення гендерної проблематики та апробації пілотних гендерних проектів, які пропагують гендер у соціальному і політичному житті у Харківському регіоні.
  • ресурсним та методичним центром для розвитку гендерної культури на регіональному і національному рівнях;
  • Харківською платформою для обміну кращими практиками, хабом для розвитку спроможності громадянського суспільства і громад на сході України;
  • інноваційним центром неформальної освіти дітей, молоді та дорослих, який сприяє розвитку їх гендерних поглядів;
  • майданчиком для суспільного діалогу щодо гендерної проблематики, що є унікальним для Харківського регіону і сходу України;
  • складовою бренду одного з найбільших культурних центрів України – міста Харкова.

Команда проекту відкрита до співпраці та взаємодії, шукає нових партнерських стосунків, що сприятимуть досягненню високих результатів та цілей.

28 грудня 2017
Поширити в Telegram
3969
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою