17 квітня, 2024

“Міжнародний День дівчат в ІКТ”: 10 годин про жінок в IКT

15 квітня 2021
Поширити в Telegram
655

На честь Міжнародного дня дівчат в ІКТ, 22 квітня CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, та її ініціатива #ДівчатаSTEM проведуть онлайн конференцію “День дівчат в ІКТ”. Захід пройде у рамках проєкту "Трамплін до рівності", що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Партнером заходу є національний проєкт «Дія.Цифрова освіта» Міністерства цифрової трансформації України.

Інформаційні парнери: Студвей, Всеосвіта, bit.ua, Гендер в деталях.

Сфера інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) продовжує стрімко розвиватися та відкриває для дівчат і жінок нові можливості професійного розвитку, однак гендерний дисбаланс у сфері ІКТ все ще продовжує зберігатися. Згідно даних Євростату за 2019 рік жінки складають лише 17,9% співробітниць сфери ІКТ у країнах ЄС.[1] Однак ситуація в Україні не є кращою, адже згідно міжнародного дослідження якості освіти  PISA-2018 лише 3% опитаних дівчат в Україні хочуть працювати в сферах, пов'язаних з ІКТ.[2]

В рамках заходу учасників_ць очікує 10 годин надихаючих історій, інтерактивний воркшоп, дискусії з ІКТ експертками провідних українських та міжнародних компаній, цінні поради про старт кар'єри та жіноче лідерство в ІКТ, вікторини, конкурси та круті подарунки для найбільш активних учасниць.

До участі запрошуються дівчата віком 14-25 років, яким цікаво дізнатися більше про навчання та побудову кар'єри в ІКТ.

Реєстрація для учасниць відкрита до 21 квітня 2021 року, 17:00: https://bit.ly/3rSrxEw

Детальна інформація: Юлія Шкуліпа, stem@csr-ukraine.org

Міжнародний день дівчат в ІКТ - це глобальна ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності серед дівчат і молодих жінок про важливість цифрових навичок та заохочення їх до навчання і побудови кар'єри в сфері ІКТ. Свято відзначається щорічно в 4-й четвер квітня. Цього року 22 квітня ініціатива “Дівчата STEM” знову долучається до святкування “Міжнародного дня дівчат в ІКТ” в Україні, аби відзначити 10-річчя свята та сприяти збільшенню кількості дівчат в інформаційно-комунікаційних технологіях. Онлайн конференцію “День дівчат в ІКТ” тепер можна віднайти на світовій карті подій відзначення цього дня.

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

_____

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: https://ukraine.unfpa.org/  Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

#ДівчатаSTEM – це програма, спрямована на подолання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр “Розвиток КСВ” обирає ТОП-20 Надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14-24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат – це унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них — топ-менеджерки технологічних компаній, жінки-науковці, представниці Міністерств, ЗВО і громадських організацій. За два роки вже 40 дівчат пройшли програму менторства, реалізували та залучили понад 2000 молодих людей до Програми, і отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи - https://www.facebook.com/divchataSTEM

15 квітня 2021
Поширити в Telegram
655
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою