22 січня, 2019

На хвилі Оксамитової революції у Вірменії відбувся марш жінок

27 квітня 2018
Вже з 13 квітня у Вірменії не вщухають масові протести, які були спричиненими масовими обуреннями з приводу обрання Сержа Саргсяна прем'єр-міністром країни. До цього він відбув два терміни на посту президента країни, а також ініціював конституційну реформу, яка надає головні повноваження саме главі уряду, а пост президента фактично робить церемоніальним. Оксамитова революція у Вірменії є боротьбою проти несправедливості усієї політичної системи в країні. 

Вірменська активістка й правозахисниця, очільниця Жіночого ресурсного центру у Єревані Лара Агаронян регулярно поширює інформацію про революцію на своїй ФБ-сторінці. Масові протести вона назвала дуже "ввічливою" революцією.

Лара є однією з тих, хто сьогодні відкрито говорить про гендерну нерівність у вірменському суспільстві, а також про прояви дискримінації. 

Лара на фотовиставці "Жінки-правозахисниці. Обличчя сили", де також було представлено її портрет. Київ, America House, 2016

26 квітня Лара написала про Марш жінок, який було заплановано на 16.00. Жінки пройшлися від вулиці Комітас до Площі республіки, артикулюючи свою важливу й видиму роль в процесах суспільних й політичних перетворень. 

Одним з гаслів, які використовували учасниці Маршу, було: "Місце жінки - на кухні, революція". 

Сучасна Вірменія демонструє, як будь-які перетворення в політиці неодмінно охоплюють питання жіночого руху й гендерної рівності, адже є частиною універсальних понять прав людини, що є основною цінністю відкритого демократичного суспільства. 

Світлини взято з мережі Фейсбук. 

27 квітня 2018
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою