22 травня, 2024

Ще 7 бізнес-компаній долучаються до Декларації за гендерну рівність та протидію домашньому насильству

26 березня 2020
Поширити в Telegram
1434

Організатори форумуФонд Народонаселення ООН в Україні, UNFPA, та Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» за підтримки British Embassy Kyiv.

Нещодавнє дослідження показало, що 77% опитаних досі мають стереотипні уявлення про професії, лише 5% чоловіків брали так звану декретну відпустку по догляду за дитиною тривалістю не більше 3 місяців, а 24% офісних співробітників/ць стикалися із домашнім насильством, що в 78% негативно впливає на їхнє професійне життя.

Проблеми гендерної нерівності та домашнього насильства суттєво впливають на корпоративний сектор, і половина опитаних певні, що спеціальні політики компаній можуть зменшити негативні наслідки. Зокрема у відповідь на цей запит та з метою допомогти компаніям розробити власні політики та провадити модель 4В (Визнати, Відповісти, Встановити ефективні партнерства, Виміряти) було розроблено гайд “Як великий, середній та малий бізнес виграє від політики рівності та запобігання домашньому насильству”.

“Цей проект має велику перспективу, зокрема, зараз, коли ми всі зіткнулись з такою неочікуваною проблемою епідемії коронавірусу. Жінки, які можуть працювати з дому зіткнулись з потрійним навантаженням. Плюс до цього традиційне, на жаль, ставлення до розподілу домашній обовязків, коли жінка більше виконує домашніх справ. Це проект про те, як можна ці питання вирішити і мати позитивний ефект для бізнесу. Адже і ця ситуація, і подальші виклики потребуватимуть осучаснення підходів до взаємозв'язку між роботою, сім'єю та цінностями”, - говорить Павло Замостьян, заступник голови Представництва UNFPA в Україні

Зараз до Декларації приєднуються ще 7 компаній та асоціацій - EBA (Європейська бізнес асоціація), Kernel, ДП “Оператор ринку”, UKRSIBBANK, Danone Україна, ACMP Ukraine, GHR Group.

“Електроенергетика здавна вважалася чоловічою професією. ДП “Оператор ринку” розвіює ці стереотипи і на власному прикладі показує, що це для жінок. У нас на підприємстві працює 60% жінок, і більшість з них працює на керівних посадах. Ми сприяємо розвитку підприємства і підписали Декларацію, щоб робити ще більше у цьому напрямку”, - зазначила Ольга Лепченко, представниця ДП “Оператор ринку”.

“Ми з радістю долучаємося до підписання Декларації. Для нас це дуже важливе питання. З 2011 року ми впроваджуємо політики гендерної рівності, запобігання харасменту. Також ми  запровадили програму для жінок підприємців. І в цьому році незважаючи на кризу будемо продовжувати це робити”, - говорить  Яніна Ольховська, директорка з питань комунікацій, корпоративної соціальної відповідальності та залученості UKRSIBBANK.

Дізнатися більше:

Відео-стрім форуму https://www.youtube.com/watch?v=0lxo-Hkus5g&fbclid=IwAR3Hq8r2n6jBXukQJy1xQOGS-UZ18czBB4_pYvI4baysnItcGXXiQjWQRfw

Дослідження UNFPA в Україні "Гендерна рівність та відповідь на домашнє насильство в приватному секторі: заклик до дії"

https://ukraine.unfpa.org/uk/BADV2019

Керівні принципи для бізнесу - Як великий, середній та малий бізнес виграє від політики рівності та запобігання домашньому насильству

https://ukraine.unfpa.org/uk/BADVGuide

26 березня 2020
Поширити в Telegram
1434
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою