21 травня, 2024

STEM is FEM оголосив конкурс на краще есе про жінок в науці

16 лютого 2021
Поширити в Telegram
1215

Українська наука стрімко розвивається. Наші експерти, не лише з ІТ-сфери, але й в ракетобудуванні, медицині та інших царинах, мають безліч досягнень та славляться по всьому світові. 

Проте в одному із аспектів справи йдуть не так добре, як хотілося б. Однією з прикрих несправедливостей, що панує у науковій галузі, є значний гендерний дисбаланс та шкідливі стереотипи щодо «нежіночих» наук. На подолання саме цього недоліку спрямований освітній арт-проєкт «Наука – це вона». Ініціатива, розроблена освітнім проєктом STEM is FEM за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ), покликана звернути увагу на внесок жінок у розвиток науки. Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

Проєкт має два ключових напрямки – створення відомими художниками пізнавальної пересувної виставки із 12 портретів українських науковиць та конкурсу на краще есе про жінку-науковицю.

Дванадцять героїнь проєкту - це кібернетикиня Катерина Ющенко, математикиня Клавдія Латишева, молекулярна біологиня Ганна Єльська, фізикиня Антоніна Прихотько, фізикиня Ольга Перевозчикова, нейроморфологиня Галина Скибо, нейробіологиня Нана Войтенко, математикиня Олена Ванєєва, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень, генетикиня Світлана Арбузова, математикиня Марина В’язовська.

До участі в конкурсі запрошуються дівчата віком від 14 до 21 років. Для написання есе потрібно обрати одну із 12 українських науковиць, запропонованих за цим посиланням https://stemisfem.org/ та розповісти: якою науковою діяльністю вона займалась, у яких царинах працювала, які її головні здобутки та досягнення, які винаходи чи діяльність героїні вплинули на сьогодення, чим ця постать цікава сьогодні, яке особисте враження авторки від цієї постаті. Обсяг тексту – до 500 слів. Роботи, що надсилаються на конкурс, мають бути оригінальними та ніде раніше не опублікованими. Детальніше про умови читайте на сайті https://stemisfem.org/. Кінцевий термін подачі творів –  15 березня, форма для подачі роботи на сайті проєкту STEM is FEM.

12 переможниць отримають призи від організаторів та спонсорів конкурсу –  агентства стратегічних комунікацій TRUMAN Agency, інноваційного парку Unit City, юридичної фірми Asters, арт-порталу Spline Art, онлайн-видання The Page, медіагрупи StarLightMedia та інших партнерів проєкту. Серед нагород – персональний майстер-клас із досвідченою редакторкою та публікація есе у всеукраїнському виданні. Гран-прі конкурсу – стипендія на освіту.

STEM is FEM – благодійний освітній проєкт, що протидіє гендерним стереотипам у науковій та професійній сфері, а також популяризує технічні спеціальності серед українських школярок. Детальнішу інформацію про проект та анонси інших заходів можна знайти на сайті STEM is FEM та офіційних сторінках у Facebook та Instagram

ООН Жінки - є структурою ООН, яка працює над питаннями ґендерної рівності та розширенням прав та можливостей жінок. Світовий лідер у вирішенні проблем, які стосуються жінок та дівчат, організацію ООН Жінки засновано з метою покращення реалізації їхніх потреб у всьому світі.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах та територіях задля переведення цього зобов’язання у площину практичних дій заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

16 лютого 2021
Поширити в Telegram
1215
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою