18 лютого, 2020

У Харкові відбудеться майстерня «Теоретичні та емпіричні засади гендерних студій»

10 січня 2019
Поширити в Telegram
1504

У Харкові відбудеться майстерня «Теоретичні та емпіричні засади гендерних студій»

Майстерня стане майданчиком для розмови про гендерні студії, тему важливу з академічного погляду та значущу для суспільства. Участь у заході надасть можливість отримати теоретичні і практичні знання в цій сфері. Це шанс стати учасницею/учасником майстер-класів від запрошених лекторок, взяти участь в дискусіях та поглибити свої уявлення про міждисциплінарність гендерних досліджень в історичній та соціологічній перспективах.

Майстерня поєднує освітню і дослідницьку складові. Запрошені лекторки поділяться власним досвідом підготовки та проведення курсів із гендерної історії, обрання теми та проведення дослідження. Обраний формат заходу передбачає активну взаємодію лекторок та учасни_ць.

Запрошенні лекторки:
Др. Олеся Хромейчук, King’s College London (Лондон);
Др. Тамара Марценюк, Києво-Могилянська академія (Київ);
Др. Марта Гавришко, Iнститут українознавства імені I. Крипякевича, НАНУ (Львів).

Організаторська команда також запрошує до участі бакалаврів, магістрів та аспірантів з  історії, соціології, культурології та інших дотичних дисциплін. 

Заявка повинна складатись:
–  Резюме (CV) (не більше трьох сторінок);
–  Мотиваційний лист (не більше 500 слів);
–  Контактна інформація викладачки(-ча)/дослідниці(-ка), яка могла би Вас рекомендувати.

Заявки приймаються на ел. пошту [email protected]. Крайній термін подачі заявок — 15 лютого 2019. Якщо Ви не отримали підтвердження отримання заявки протягом трьох діб або маєте інші питання, будь ласка, звертайтесь до організаторів.

Участь у семінарі є безкоштовною. Організатор_ки забезпечують проживання та обіди учасни_ць під час проведення заходу. Будемо вдячні, якщо ви зможете забезпечити транспортні витрати за рахунок Ваших університетів або інших закладів, де навчаєтесь або працюєте. За необхідності організатори можуть розглянути питання про виділення гранту на покриття транспортних витрат.

Контакти:
Др. Світлана Тєлуха, тел. 380502982190;
Др. Артем Харченко, тел. 380975435364.

10 січня 2019
Поширити в Telegram
1504
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою
Матеріали по темі
Неймовірні пригоди гендерної теорії в Україні
На момент написання цього тексту слово ґендер стало широко вживаним в українському суспільному дискурсі, а ґендерна політика ось уже понад п’ять років є державною справою. Десь за двадцять років у країні відбулися не лише запровадження й узвичаєння нового англомовного терміна, але й дивовижний рух його смислів і значень. У цьому тексті я маю на меті не описати в деталях цей захопливий процес, а простежити саме методологічні трансформації ґендерної теорії на українських теренах у їхньому співвіднесенні з аналогічними процесами на Заході. 
Освіта як фабрика смислів: від статево-рольового підходу до гендерно-чутливих змін
Що наповнює освітній процес? Терміни, формули, факти чи гендерні стереотипи? Чого навчають у школах і вишах — літератури й математики чи того, якими мають бути «правильні» чоловіки й жінки? «Прихований навчальний план» закладів усіх рівнів ще з радянських часів ґрунтується на статево-рольовому підході. За тридцять років незалежности України ситуація поволі змінюється. Про розвиток гендерно-чутливого підходу, досягнення, виклики і перспективи — у цій статті.
A Collection of Anglophone Literature on Gender Issues in Ukraine
The purpose of this collection is to make it easier for academic scholars as well as other interested readers to access knowledge about Ukrainian gender issues in English. Considering that basically all political and social spheres in Ukraine are intertwined with gender issues, I have found it necessary to limit this collection to research that has gender as its primary focus. Publications that address Ukrainians living outside of Ukraine are not included, nor are historical publications, unless they link directly to present-time issues. I have sought to divide the publications into themes, hence covering gender inequality in labour market participation, political power, family relations, gender-based violence, cultural understandings of feminism, femininity and masculinity, LGBT-issues and activism. To grasp the relative level of gender equality in Ukraine, wide-reaching cross-national reports are included. Within each theme, the content of the publications and their most important findings are briefly described. The publications are selected to give a broad picture of current debates and issues in Ukraine, and in many cases the summaries barely scratch the surface of highly complex issues. However, it is my hope that the multiplicity of aspects included in the collection will serve as inspiration for further reading and future research.
Researcher Profiles
This is an alphabetical list containing scholar-profiles of the researchers whose publications have been included in this selection. As only some researchers have publication-lists on Google Scholar and Academia.edu, the list is not complete. However, it may facilitate your access to more publications.
Онлайн-курс «Про гендер — простою мовою для громад»
Із 28 жовтня розпочнеться онлайн-курс, присвячений питанням гендерної рівності в контексті роботи у місцевих громадах. Курс буде корисним для представників/представниць органів місцевого самоврядування та громадських активістів/активісток, які прагнуть ефективного, сталого та справедливого розвитку громад, пише Громадський простір.
Books and Anthologies
Books and anthologies that give an overview of the gender situation in Ukraine or touch upon particular aspects of gender issues in Ukraine. 
Феміністична академія майбутнього
Спроби уявити феміністичне майбутнє академії одразу ж повертають думки до сучасности. З одного боку, до не-феміністичної сучасности як протилежности такого майбутнього. Українська академія переважно залишається в полоні упереджень, які обмежують жінок і чоловіків. Не лише в академічній спільноті, а й поза нею, бо академія докладається до встановлення гендерного порядку в усьому суспільстві. Завтрашні рішення про закони, стандарти й політики ухвалюватимуть учорашні студентки і студенти. Водночас роздуми про феміністичне майбутнє змушують згадати, що «сучасність» дуже неоднорідна. Поки в одних контекстах сьогоденням є патріархальна архаїка, в інших уже настало феміністичне майбутнє. Зміни в напрямі рівности жінок і чоловіків, які ми можемо собі уявити, десь уже були до якоїсь міри реалізовані. Хтось уже помислили, сказали, довели на практиці, що це — можливо, що так — буває, що звичному безрадісному стану справ є альтернативи. Що ж змінилося у феміністичній академії майбутнього?