18 липня, 2024

У Маріуполі з’явився мурал, присвячений проблемі домашнього насильства

25 червня 2020
Поширити в Telegram
1375

Мурал у місті став третім стінописом, створеним за ініціативою UNFPA Україна і підтримки уряду Великої Британії у рамках інформаційної кампанії “Розірви коло”. Перші два з’явилися у Миколаєві та Лисичанську у 2019 році в період акції 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства. Кожна робота націлена привернути увагу до проблеми домашнього насильства, але тема розкривається через незвичні призми. Стінопис у Миколаєві закликає жінок любити себе, а в Лисичанську – надає приклад, як ще в дитинстві через просту дитячу лічилку нам прививають терпіння до проявів насильства. Для Маріуполя теж було обрано позитивний меседж: “Життя без насильства сповнене щастя і радості”.

Ось як описують творці ідею роботи: “Героїня муралу є уособленням усіх жінок, які змогли розірвати коло насильства і розпочати нове життя. Зображена жінка з надією та легкою посмішкою дивиться у майбутнє. Пташка, яка вилетіла з клітки, символізує душевний стан героїні — вона вирвалась із ситуації домашнього насильства. Мерехтливі постаті на фоні зливаються в одну казкову картину та означають, що світ жінки став світлим і радісним — попереду на неї чекає щастя”.

Надихнули на таку ідею слова однієї із жінок, яка отримала допомогу в одному із притулків UNFPA Україна: «Що я можу порадити жінкам, які опинилися у схожих ситуаціях? Не боятися. Повірити в себе. Та йти далі». 

У рамках програми UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення із протидії та запобіганню домашньому насильству у Маріуполі було створено притулок,  денний центр та два пункти невідкладної медичної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства, а також дві спеціалізовані мобільні групи поліції «Поліна».

Нагадаємо, в Україні кожна п’ята жінка зазнавала насильства*. Одна із головних проблем - це прийняття та виправдання проявів насильницької поведінки. Кожен четвертий українець (32% чоловіків та 20% жінок) вважають, що фізичне насильство чоловіка проти жінки в деяких випадках можна виправдати**. За період карантину майже вдвічі зросла кількість звернень до спеціалізованих сервісів для постраждалих, створених за підтримки UNFPA Україна.

Для довідки:

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні над утвердженням рівності, подоланням гендерних стереотипів, посиленням можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залученням чоловіків до виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки».

Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook

25 червня 2020
Поширити в Telegram
1375
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою