20 травня, 2024

Українські школи та університети мають шанс відкрити філіали #ДівчатаSTEM

21 травня 2019
Поширити в Telegram
2168

Українські школи та університети мають шанс відкрити філіали #ДівчатаSTEM

STEM – це абревіатура від Science – наука , Technology – технології (інформатика, технології), Engineering – інженерія (робототехніка, 3D-моделювання), та Mathematics – математика.

Дівчата STEM - це всеукраїнська програма, спрямована на збільшення кількості дівчат у технологічних професіях. За три роки було проведено багато ініціатив, серед яких, менторська програма, хакатони для дівчат та вчителів, розроблено тематичний комікс. На численні прохання учасниць, організатори та партнери програми ініціюють створення розгалуженої мережі філіалів спільноти #ДівчатаSTEM по всій Україні. Відтепер, кожна дівчина, яка цікавиться технологічними спеціальностями, матиме змогу долучитися до STEM-філіалу у власному навчальному закладі, реалізовувати STEM-проекти та створювати мережу талановитих дівчат у своєму селі чи місті.

Основна діяльність філіалів буде скерована на впровадження та підвищення обізнаності про STEM як провідний підхід до навчання в Україні. У рамках ініціативи, учасниці зможуть організовувати різноманітні освітні активності, спрямовані на викорінення гендерних стереотипів при виборі професій та допомагатимуть ученицям у реалізації їх власних STEM-проектів.

Програма #ДівчатаSTEM йде в регіони, щоб кожна дівчинка, зацікавлена у технологіях, мала можливість реалізувати свій потенціал. Це означає ще більше проектів, більше шансів і більше дівчат в STEM,

- говорить Марина Саприкіна, засновниця ініціативи Дівчат STEM, голова Правління CSR Ukraine.

Сприяння самореалізації дівчат, а особливо у сфері STEM, є одним із основних пріоритетів в нашій роботі,

- зазначає Наталія Кошовська, Програмна аналітикиня Фонду ООН у галузі народонаселення. 

- Ми працюємо над впровадженням гендерно-чутливих підходів у викладанні STEM-дисциплін у школі задля забезпечення рівних прав і можливостей дівчат та хлопців. І тепер завдяки впровадженню STEM-філіалів випускниці шкіл стануть більш конкурентними на ринку праці і підготуються до кар’єри в галузі технологій.

У створенні філіалів можуть взяти участь активні представниці закладів загальної, середньої та вищої освіти всіх областей України, крім територій ООС та тимчасово окупованих територій АР Крим.

Для участі необхідно:

1) Протягом травня-червня заповнити реєстраційну заявку на сайті;

2) Вказати власну мотивацію участі у Спільноті;

3) Написати ключові результати, яких ви хочете досягти до кінця 2019 року.

На основі заповнених заявок організатори оберуть та надішлють рекомендації філіалам, а також приєднають філіали до спільноти Дівчат-STEM.

У листопаді 2019 року, за результатами звітування щодо проведених заходів Організатори оберуть найактивніший філіал. Переможець, визначений організаторами та партнерами програми, здобуде право організації Фінальної Конференції у своєму Філіалі в грудні 2019 року. Більше інформації про ініціативу на сайті Дівчата STEM https://girls-stem.org/polozhennya.

________________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об'єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

21 травня 2019
Поширити в Telegram
2168
Репліки Спільноти
Реплік ще немає, Ваша репліка може бути першою